Premiera kontrolera Access do PlayStation 5

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała o światowej premierze kontrolera Access, który został stworzony z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Fundacja Avalon objęła polską premierę swoim patronatem, a osoby z fundacji wzięły udział w programie recenzenckim urządzenia. Kontroler jest już dostępny w sklepach.

Kontroler Access

Kontroler Access dla konsoli PlayStation 5 to w pełni modyfikowany kontroler, zaprojektowany z myślą o graczach z indywidualnymi potrzebami. Urządzenie umożliwia dopasowanie sterowania do preferencji każdego użytkownika, dzięki opcji dowolnej konfiguracji przycisków, nakładek oraz drążków. Dodatkowo, urządzenie może zostać sparowane z drugim kontrolerem Access lub kontrolerem DualSense DualSense Edge

Reklama

Kontroler Access jest już dostępny w sklepach w sugerowanej cenie 409 zł. 

Fundacja Avalon

Fundacja Avalon jako jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore na terenie całego kraju. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych mających na celu aktywizację OzN oraz zmianę sposobu w jaki są postrzegane w polskim społeczeństwie. W siedzibie Fundacji Avalon w Warszawie znajduje się również Centrum Aktywnej Rehabilitacji, w którym stosowane są innowacyjne techniki, m.in. rehabilitacja z wykorzystaniem technologii VR.

Współpraca z Fundacją Avalon w ramach premiery kontrolera Access Fundacja Avalon objęła swoim patronatem polską premierę kontrolera Access. Kilka osób
z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które na co dzień wspiera Fundacja, wzięło udział w przedpremierowych testach urządzenia, w trakcie których przekazali spostrzeżenia i podzielili się opinią z perspektywy docelowego użytkownika. Dzięki nim powstały recenzje pełne cennych i rzetelnych uwag. 

W ramach kampanii, firma Sony Interactive Entertainment Polska zobowiązała się wyposażyć salę do terapii VR w siedzibie Fundacji w najnowsze rozwiązania PlayStation, czyli konsole PlayStation 5, gogle PlayStation VR2, ładowarki do kontrolerów VR2 Sense oraz kontrolery Access.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy