Reklama

​Nietypowe gryzonie - zobacz inną stronę gamingu

Jeżeli komuś wydaje się, że wybór myszki komputerowej nie ma większego znaczenia i nie wpływa na rozgrywkę, to poniższe zestawienie powinno wyprowadzić z tego błędnego myślenia.

Dobra myszka powinna być funkcjonalna, wygodna i przede wszystkim niezawodna. Dlaczego jednak zatrzymywać się tylko na tych cechach? Warto przyjrzeć się gryzoniom, których twórcy nie ograniczyli się wyłącznie do przygotowania standardowego produktu.

Naos QG

Wyliczankę wypadałoby zacząć od jednej z najbardziej niecodziennych myszek: Mionix Naos QG to pierwszy na świecie gryzoń z sensorami skórno-galwanicznymi. Oznacza to, iż mysz mierzy dane biometryczne gracza - takie jak puls czy GSR - i następnie wyświetla je w czasie rzeczywistym przy pomocy specjalnej nakładki na gry.

Reklama

MasterMouse Pro L

Są też producenci, którzy stawiają na modularność swoich produktów. Tu przykładem jest chociażby Cooler Master i jego mysz MasterMouse Pro L, posiadająca dwa wymienne panele boczne i jeden górny. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz może dostosować chwyt gryzonia do własnych preferencji.

R.A.T. 1

Kolejnym ciekawym przykładem nietypowej myszy jest R.A.T. 1. Wyprodukowany przez Mad Catz gryzoń składa się przede wszystkim z plastikowej ramki i sensora - resztę elementów gracz może sam wydrukować na drukarce 3D.

GX85

Nie można nie wspomnieć o myszkach przeznaczonych do konkretnego gatunku gier - przedstawicielem tego typu gryzoni jest GX85 od Genesis. Mysz ta została stworzona z myślą o MMO, dlatego posiada aż 12 przycisków - ich ilość i ułożenie mają ułatwić rozgrywkę w World of Warcraft i innych sieciowych hitach, gdzie szybki i łatwy dostęp do dużej ilości przycisków jest kluczowy dla powodzenia w misji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy