Masz PlayStation 5? Te akcesoria musisz mieć

PlayStation 5 to 5. generacja niezwykle popularnej linii konsol do gier marki Sony, a zarazem najbardziej zaawansowana technicznie w portfolio tego producenta. W zestawie podstawowym nie dostaniesz jednak zbyt wiele - konsolę, instrukcję, jeden bądź dwa pady, czasami także jedną grę. Na tych akcesoriach świat PlayStation jednak się nie kończy. Na rynku czeka wiele ciekawych produktów, dzięki którym można wzbogacić doświadczenie w czasie gry. Które warto wybrać? Zaczynajmy!

Stacja dokująca - zwiększ komfort codziennej rozgrywki

Intensywna rozgrywka przed telewizorem zawsze równa się utracie energii w padzie. Jego ładowanie, zależnie od wybranego sposobu i parametrów samej ładowarki, może trwać nawet 3 godziny. To sporo, szczególnie wtedy, gdy o wyczerpaniu się baterii dowiesz się w połowie ulubionej rozgrywki. 

Trzygodzinna przerwa nie wchodzi wówczas w rachubę! Aby doładować pada, trzeba do niego podłączyć kabel. Dlatego trudno o tym pamiętać, przez co większość graczy korzysta z niedoładowanych kontrolerów. To przepis na utratę płynności rozgrywki. Stacja dokująca może całkowicie zlikwidować ten problem. 

Reklama

Wystarczy odłożyć na nią pad zawsze po zakończonej grze. Dzięki temu kontroler będzie w pełni naładowany, bo proces rozpocznie się automatycznie. Łatwo zapamiętać, że trzeba go na nią odłożyć - stacja wspaniale eksponuje pada! Dlatego zmiana nawyku chowania go do szuflady raczej nie będzie zbyt dużym wyzwaniem.

Pilot Remote - do zdalnego sterowania centrum rozrywki

Pilot Remote to ciekawe rozwiązanie dla wielbicieli wykorzystywania konsoli do oglądania filmów, słuchania muzyki i przeglądania fotografii. Podobnie jak ten do standardowych telewizorów, służy on do bezprzewodowej obsługi konsoli.

Dzięki niemu można szybko uruchomić kilka standardowych serwisów streamingowych, takich jak YouTube czy Netflix. Ponadto można także odpalić swoje ulubione kawałki w Spotify czy Tidalu. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż pad. W końcu kontroler jest zaprojektowany do grania, a nie do sterowania systemem multimedialnym.

Drugi pad - rozgrywka wieloosobowa w zasięgu ręki

Czasami chce się rozegrać kilka potyczek wraz z drugą połówką czy z przyjaciółmi. Kanapowy co-op to obecnie jeden z ciekawszych sposobów spędzania czasu nawet na imprezie - zwłaszcza że niektóre tytuły są stworzone do obsługi przez kilku graczy. Dla przykładu Unravel czy A Way Out to produkcje, które dadzą najwięcej frajdy dopiero właśnie po podłączeniu drugiego pada. Taki dodatkowy kontroler, choć nieco kosztowny, pozwoli zatem grać w gry przewidziane dla większej liczby osób.

Możesz np. wybrać model pasujący kolorystycznie do tego, którego aktualnie używasz, jak i również zdecydować się na coś szalonego - pad zielony, czerwony, błękitny, a nawet w barwach camo.

Słuchawki - immersja na 100%

Tytuły na konsolę zapewniają również moc wrażeń dźwiękowych. Jednak dopiero w dobrych słuchawkach usłyszysz wszystko w taki sposób, jak przewidział to producent gry. Niestety, standardowe kolumny bądź soundbary nie przekazują w optymalny sposób pełnego pasma dźwięku. 

Ponadto wraz z cichymi odgłosami, które powinny wywołać np. grozę, do uszu przedostaje się także szum otoczenia. Zwykle oznacza to utratę wielu ciekawych smaczków i detali audio, które budują atmosferę. Rozwiąże to wykorzystanie słuchawek. Mogą być przewodowe, jednak nie są one zbyt komfortowe, oraz bezprzewodowe. Te drugie są spotykane coraz częściej.

Kierownica

Ścigaj się jak pro. Gry wyścigowe na padach nie dają 100% radości. Pełnię szczęścia, adrenaliny i rywalizacji, poczujesz dopiero po zakupie kierownicy. Co prawda wymaga wygospodarowania miejsca na montaż oraz zakupu odpowiedniego fotela, ale odwdzięczy się skrajnie realistycznym uczuciem jazdy. 

Szczególnie gdy mowa o grach mniej "arcade", a bardziej w typie symulatora. Nowoczesne urządzenia zapewniają obrót o 900 stopni oraz funkcję Force Feedback. Dzięki niej możesz precyzyjnie wyczuć to, co aktualnie dzieje się z kołami twojego wirtualnego wozu.

Wyposaż się w akcesoria do PlayStation i doświadcz maksimum radości podczas rozgrywki!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy