A Way Out: Wyniki sprzedaży gry

Twórcy ciekawej alternatywy dla serialu "Prison Break" pochwalili się statystykami dotyczącymi liczby graczy, którzy do tej pory sprawdzili ich produkcję w akcji, to znaczy "uciekli z więzienia".

EA ucieka się do dużych liczb. Kooperacyjna skradanka (interaktywny film?) zadebiutowała w marcu. I, jak zaświadczyli na spotkaniu z inwestorami Andrew Wilson (szef Electronic Arts) i Blake Jorgensen (dyrektor finansowy), był to debiut udany, na cztery miesiące od premiery z tytułem zetknęło się ponad 2,6 mln graczy.

Nadmieńmy jednak, że nie można postawić znaku równości między "zetknęło się" a "zakupiło". Rzecz da się przejść wyłącznie w dwuosobowym co-opie, ale do jej zaliczenia wystarczy oczywiście jedna kopia. Nawet jednak po podzieleniu przez dwa - rezultat 1,3 mln sprzedanych egzemplarzy to naprawdę niezły wynik. Elektronicy twierdzą, że przekroczył on oczekiwania księgowości.

Przypomnijmy, że jeszcze w kwietniu Szwedzi chwalili się milionowym zbytem. Na początku lipca (w rozmowie z Eurogamerem) Josef Fares, szef Hazelight, obwieścił z kolei, że również kolejne dziełko jego firmy wyda EA (podkreślił zarazem, że wydawca nie miesza się w artystyczną wizję projektantów).

Reklama
CD Action
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama