Koniec dominacji Wii na Wyspach. X360 wkrótce wyprzedzi konsolę Nintendo

Rzadko piszemy o wydarzeniach dotyczących tylko Wielkej Brytanii, ale ten fakt warto odnotować, jako że Wyspy są jednym z największych rynków gier.

Tamtejsza firma analityczna Chart-Track ujawniła nowe wyniki sprzedaży Xboksa 360. Wynika z nich, że konsola Microsoftu wkrótce wyprzedzi Wii, które jest obecnie najlepiej sprzedającą się platformą obecnej generacji w Wielkiej Brytanii.

Z informacji ujawnionych przez Chart-Track wynika, że Xbox 360 znalazł na Wyspach 8,4 miliona nabywców. To oznacza, że w ciągu kilku dni powinien wyprzedzić Wii pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy.

To nie lada osiągnięcie. Przez wiele lat konsola Nintendo zostawiała w tyle swoją znacznie mocniejszą konkurencję i obecnie jest to najlepiej sprzedająca się platforma w Wielkiej Brytanii (a także na całym świecie) w kończącej się generacji. W ostatnim czasie jednak jej popularność spadła i X360 odrobiło straty do lidera. Zmiana na tej pozycji to tylko kwestia czasu.

Wciąż jednak Xboksowi 360 daleko do najlepiej sprzedającej się konsoli na Wyspach w ogóle - PS2. Ta do tej pory trafiła do rąk 9,4 miliona Brytyjczyków.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy