Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

CM Storm Octane - sprzęt dla gracza nie musi być drogi

​CM Storm Octane to zestaw klawiatury i myszki dla graczy o mniej zasobnych portfelach. Czy gamingowe combo za ok. 170 zł jest możliwe?

W skład zestawu wchodzi mysz MS35 i membranowa klawiatura MB7C. Obydwa urządzenia mają dość futurystyczny wygląd - wszędzie dominują linie proste i kąty, co nadaje im nieco agresywnego i drapieżnego charakteru.

Reklama

Klawiaturę wykonano ze średniej jakości plastiku i wyposażono w podkładki antypoślizgowe, które w praktyce sprawują się bardzo dobrze. Sam układ klawiszy to nawiązanie do klasyki - nie znajdziecie w tym wszystkim fajerwerków i kosmicznych opcji, ale z kolei osoby ceniące sobie prostotę i sprawdzone rozwiązania poczują się jak w domu. W jej górnej części umieszczono blok służący do sterowania multimediami.

Klawiatura została wyposażona blokadę klawisza Windows oraz dość nietypową funkcję, jaką jest blokada klawiatury jednym przyciskiem - efektem jest to, że klawiatura przestaje działać i nikt niepowołany (np. dziecko) nie jest w stanie nabroić na komputerze.

W MB7C nie zabrakło także opcji podświetlenia - dostępnych jest siedem rodzajów kolorów (biały, cyjanowy, żółty, purpurowy, zielony, czerwony i niebieski) w dwóch trybach podświetlania (pulsacyjnym oraz ciągłym).

Klawiatura działa bardzo poprawnie, nawet pod dłuższym obcowaniu z nią wrażenia są pozytywne. Pomimo że klawisze mają dość wysoki skok (co jest wrażeniem mocno subiektywnym), spokojnie po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić. Egzamin zdaje również podpórka na nadgarstki.

Mysz - podobnie jak klawiatura - cechuje się "ostrym" wyglądem i przeznaczona jest zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Jakość komponentów, z których została wykonana jest wprost proporcjonalna do ceny, czyli źle nie ma, ale fajerwerków też tutaj nie uświadczycie.

Myszkę wyposażono w sensor optyczny Avago 3050, który umożliwia pracę w czterech predefiniowanych rozdzielczościach: 500, 1000, 2000 i 3500 DPI. Wyposażona jest w siedem przycisków, których mikroprzełączniki - według zapewnień producenta - mają wytrzymać 10 mln kliknięć każdy. Tak jak w przypadku klawiatury, i tutaj mamy możliwość podświetlenia urządzenia w siedmiu różnych kolorach.

Mimo budżetowych założeń, które przekładają się na niską cenę produktu, mysz sprawia wrażenie solidnej konstrukcji i trzeba przyznać, że pracuje się z nią przyjemnie. Jest wygodna, a jej prostota stanowi zarazem jej zaletę.

Podsumowując, CM Storm Octane to zdecydowanie zestaw dla graczy, którzy przy wyborze swojego "oręża" kierują się przede wszystkim czynnikami ekonomicznymi. W kategorii cena/jakość Octane zajmuje wysokie miejsce. Pomimo przeciętnej jakości materiałów, z których oba urządzenia są wykonane, komfort użytkowania jest zaskakująco dobry.

Klawiatura MB7C - specyfikacja techniczna:

 • Interfejs     USB 2.0
 • Podświetlenie LED    do wyboru 7 kolorów
 • Dodatkowe klawisze    obsługa multimediów; włączenie podświetlenia
 • Tryby podświetlenia    ciągłe lub pulsacyjne (regulowane)
 • Wymiary    471 x 196 x 41,6 mm
 • Waga    920 gram

Mysz MS35 - specyfikacja techniczna:                  

 • Interfejs    USB 2.0
 • DPI    500-3500 (4 predefiniowane ustawienia)
 • Podświetlenie LED    do wyboru 7 kolorów
 • Wymiary    129 x 73 x 38 mm
 • Waga    116 gram
Dowiedz się więcej na temat: Cooler Master

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje