Reklama

AOC C3583FQ - test

AOC C3583FQ to monitor niezwykły. Jeśli tylko kochasz gry i możesz sobie na niego pozwolić, nie będziesz żałował ani jednej wydanej na niego złotówki.

Co jest takiego niezwykłego w AOC C3583FQ? Wystarczy na niego spojrzeć, aby się zorientować. W skrócie - to ultrapanoramiczny monitor, wyposażony w 35-calowy, zakrzywiony ekran o proporcji 21:9. Posiada matrycę AU Optronics AMVA3 (dzięki której kąty widzenia to 178 stopni) i cechuje się rozdzielczością 2560 x 1080 pikseli. O tym, że został stworzony przede wszystkim z myślą o graczach, świadczy także częstotliwość odświeżania na poziomie 160 Hz. Jednak w związku z zastosowanym rozwiązaniem Adaptive-Sync jest to wartość zmienna. Z kolei przy niższych częstotliwościach świetnie sprawdza się funkcja Low Framerate Compensation, dzięki której uniknięto poszarpania obrazu.

Reklama

AOC C3583FQ posiada nowoczesną, plastikową obudowę, w której zamontowano dodatkowo głośniki o mocy 5W. Jednak z tych ostatnich skorzystamy prawdopodobnie tylko w awaryjnej sytuacji, ponieważ nie będą w stanie zastąpić dobrej klasy zestawu nawet 2.1 ani gamingowych słuchawek (choć - jak na wbudowane głośniki - grają całkiem nieźle). W obudowie znalazły się także liczne złącza: 2 x HDMI, 2 x DisplayPort 1.2a, D-Sub, DVI oraz wejście i wyjście audio jack. Do pełni szczęścia brakuje tylko USB.

Przejdźmy do rzeczy, a mianowicie do tego, jak się z AOC C3583FQ korzysta. Pierwsze wrażenia są znakomite. Ogrom terenu, który ukazuje się naszym oczom w grach, zachwyca. Dzięki dużemu, panoramicznemu ekranowi możemy zobaczyć to, czego nie mielibyśmy szans zobaczyć na standardowym monitorze. Co prawda rozdzielczość mogłaby być wyższa (w przypadku AOC C3583FQ mówimy zaledwie o 80 dpi), ale rozmiar i płynność obrazu w pełni nam to wynagradzają.

W grach AOC C3583FQ sprawdza się doskonale, choć nie wszystkie tytuły będą w stanie wykorzystać w pełni tak duży, panoramiczny ekran. Może to skutkować tym, że po bokach będziecie musieli oglądać czarne pasy - nie powinny one jednak być przesadnie duże. A jak monitor sprawuje się w pracy? Świetnie, jeżeli potrafimy czerpać korzyści z wyświetlania dwóch czy trzech okienek obok siebie. Gorzej, jeśli pracujemy z obrazem (web design, obróbka zdjęć), bo dochodzi wtedy do przekłamań. Nieźle ogląda się na AOC C3583FQ filmy, choć osobiście nie wykorzystałbym tego monitora w zestawie (małego) kina domowego.

Trzeba to napisać wprost - AOC C3583FQ to znakomity monitor dla graczy i przede wszystkim dla nich. To oni będą potrafili w pełni docenić wszystkie jego wartości. Może sprawować się świetnie także w pracy biurowej (Word, Excel, przeglądarka internetowa itp.). Jeżeli nie potrzebujesz monitora do niczego więcej, zakup AOC C3583FQ powinien być strzałem w dziesiątkę. Cena? 2800 złotych. To niemało, ale też nieprzesadnie dużo, jak na zakrzywiony ekran tej klasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy