​Zespół Bloober rozważa sequele Observera i The Medium

Przedstawiciele studia Bloober Team wypowiedzieli się na temat możliwości stworzenia przez to studio kolejnych części ciepło przyjętych Observera i The Medium.

W jednym z ostatnich wywiadów Kacper Michalski, szef produkcji Bloober Team, wypowiedział się na temat możliwości podjęcia przez studio prac nad kolejnymi odsłonami ciepło przyjętych Observera i The Medium. Obie gry wyróżniała mroczna, ciężka atmosfera oraz nacisk na elementy fabularne. Swojego sequela doczekał się swego czasu inny hit Polaków, Layers of Fear, przyszła więc pora na rozważania o Observerze i The Medium.

Reklama

Kariera Bloober Team rozpoczęła się 12 lat temu, od wydawania gier na Nintendo DS i urządzenia mobilne. Jednak w 2016 roku świat usłyszał o Polakach jako o mistrzach gatunków horror i survival-horror i od tamtej pory Blooberzy tworzą gry tylko obracające się wokół tych obszarów. Doprowadziło to do momentu, kiedy to właśnie Polakom powierzono zadanie stworzenia remake’u kultowego dla wielu graczy Silent Hill 2. Najpierw zaczęło się na ten temat pojawiać mnóstwo spekulacji, a niedawno informacja ta została potwierdzona oficjalnie.

Dla wszystkich jasnym jest, że remake Silent Hill 2 to dla Bloober Team teraz absolutny priorytet, ale to nie oznacza, że studio nie ma już dalszych planów. W wywiadzie dla serwisu GamingBolt, Kacper Michalski zdradził, że niewykluczone jest, że za jakiś czas zobaczymy sequele Observera i The Medium. Póki co nie są to jednak żadne konkretne pomysły - po prostu jeśli takie się pojawią, to firma rozpocznie prace nad kolejnymi grami. Oprócz wymienionych wyżej, studio pracuje też nad kolejnym, zupełnie nowym tytułem, opracowywanym wspólnie z The Outer Worlds.

Wygląda więc na to, że Bloober Team chce coraz mocniej zaznaczać swoją obecność w branży. Może to być również doskonały rok dla miłośników gatunku, choćby z racji kilku innych gier z serii Silent Hill, jakie powinny się niedługo ukazać. Na 2023 zaplanowano również nowe Resident Evil 4 i Dead Space.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bloober Team | The Medium | Observer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy