Zenek Martyniuk otrzyma własną grę wideo

Zenon Martyniuk /Fot. Karol Makurat/REPORTER /Reporter

​Popularny Zenek Martyniuk wkroczy niedługo do bardzo wąskiego grona sław, które doczekały się własnej gry wideo. Jak podaje Super Express, projekt z frontmanem zespołu Akcent w roli głównej zobaczymy po raz pierwszy w lutym, na jednej z imprez poświęconych wirtualnej rozrywce.

"Produkcja ma być dostępna zarówno online, jak i w wersji do pobrania" - zapewnia Super Express, co wydaje się wskazywać jednak na mniejszy tytuł, w który zagramy także z poziomu przeglądarki internetowej. Nie zabraknie największych hitów Martyniuka, jak "Przez twe oczy zielone" i "Przekorny los".

Nie wiemy dokładnie, o jakiej imprezie mowa, lecz gazeta zapewnia, że ta ma odbyć się w Londynie. Jak na miasto tych rozmiarów przystało, wydarzeń nie brakuje i 14 lutego mamy na przykład London Anime & Gaming Con. Krótkie śledztwo pozwala jednak sądzić, że mamy do czynienia z czymś innym.

Reklama

Wspomniany dziennik dodaje, że za stworzeniem gry stoi sukces projektu Pudzianator, który stanowi grę wideo z naciskiem na naszego byłego strongamana. Co więcej, za tytułem z Martyniukiem w roli głównej ma stać ta sama firma, którą bardzo szybko można zidentyfikować jako Promatic. Tymczasem Promatic z Jeleniej Góry to jedna z największych na świecie firm specjalizujących się w produkcji przeróżnych automatów i jednorękich bandytów do gier. Z racji tego z całą pewnością pojawi się na branżowych targach ICE w Londynie, zaplanowanych na okres 4-6 lutego.

A więc wszystko jasne. Już "Pudzianator by Mariusz Pudzianowski" nie był "klasyczną" grą wideo w formie, jaką znają miłośnicy choćby cyklu FIFA lub Wiedźmin. Pudzianator był po prostu "zdrapką" przeniesioną na automat. Odkrywaliśmy pola, za którymi mogły kryć się nagrody punktowe. Można więc bezpiecznie zakładać, że bardzo podobnie będzie z "Zenkonator by Zenek Martyniuk", o ile oczywiście twórcy zdecydują się na taki tytuł. Oficjalnej nazwy jeszcze nie znamy, lecz na imprezie w Londynie ma pojawić się sam artysta, przedstawiając swoje najważniejsze hity dla zgromadzonych.

"Jeśli chodzi o grę, to artysta brał aktywny udział w jej powstawaniu na każdym jej etapie. Wprowadzał swoje uwagi. Będzie to gra dostępna zarówno w internecie, jak i stacjonarnie, w której pojawią się także piosenki Martyniuka" - ujawnia anonimowe źródło dziennika Super Express.

Zenon Martyniuk faktycznie jest fenomenem na polskiej scenie rozrywkowej, jako jeden z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo, określany "królem" tego nurtu. Tylko w 2017 roku zarobił milion złotych za użyczenie wizerunku napojowi energetyzującemu "Zenek Energy Drink". Idąc dalej, w połowie przyszłego miesiąca premierę będzie miał także film dokumentalny o życiu Martyniuka, w którego wcielą się Jakub Zając i Krzysztof Czeczot. Produkcja zadebiutuje 14 lutego, na podstawie scenariusza Katarzyny Jungowskiej. Całość zapowiada się raczej mało dokumentalnie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy