Reklama

Zapowiedziano grę na bazie "Czasu Apokalipsy"

Wyreżyserowany przez Francisa Forda Coppolę "Czas Apokalipsy" jest jednym z najbardziej znanych i kultowych filmów w historii kinematografii. Teraz, prawie 40 lat od premiery, ujawniono, że trwają prace nad opartą na obrazie grą.

Za powstanie tytułu odpowiadać mają developerzy ze studia American Zoetrope. Zespół składa się z weteranów, którzy w przeszłości maczali palce w wielu dużych produkcjach. W ekipie znalazł się między innymi Rob Auten - główny projektant kilku odsłon z serii Gears of War, Far Cry czy Battlefield.

Nad grą pracują jeszcze Lawrence Liberty i Montgomery Markland - pierwszy ma na swoim koncie Fallout: New Vegas i gry z cyklu Wiedźmin, a drugi był głównym producentem Wasteland 2 i Torment: Tides of Numenera. W kwestiach mechanizmów rozgrywki grupie doradza Josh Sawyer, odpowiedzialny między innymi za Pillars of Eternity.

Reklama

Warto jednocześnie zaznaczyć, że projekt otrzymał "zielone światło" od twórcy oryginalnego filmu. W specjalnym oświadczeniu Francis Ford Coppola stwierdził, że jest "podekscytowany" perspektywą przedstawienia "Czasu Apokalipsy" nowemu pokoleniu odbiorców za pośrednictwem nowych platform.

Na razie jednak twórcy koncentrują się na zdobyciu odpowiednich funduszy. W serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka, w ramach której developerzy chcą zgromadzić co najmniej 900 tysięcy dolarów. Na razie na koncie gry znajdują się prawie 53 tysiące dolarów, ale do czasu zakończenia akcji pozostało jeszcze 29 dni. Dorzucić się można TUTAJ.

Gracze pokierują oczywiście poczynaniami kapitana Benjamina Willarda - bohatera oryginalnego filmu, który wraz ze swoim zespołem zostaje wysłany z misją zlikwidowania zbuntowanego pułkownika Waltera. E. Kurtza. Autorzy podkreślają, że chcą stworzyć produkcję, która będzie "interaktywnym odtworzeniem" podróży głównej postaci.

Sama gra ma łączyć w sobie kinową narrację oraz elementy RPG i survival horroru. Nacisk położony zostanie na skradanie i próbę unikania bezpośrednich starć. Podczas zabawy trzeba będzie zarządzać podstawowymi zapasami, które mają występować w ograniczonych ilościach - między innymi wodą, żywnością i lekami na malarię.

Pojawi się możliwość podejmowania decyzji, które wpłyną na przebieg wydarzeń, ale niezależnych od głównej opowieści. Twórcy podkreślają, że chcą, by gracze stworzyli własną historię. Co ciekawe, działania protagonisty wpłyną na relacje z towarzyszącymi mu żołnierzami.

Jednocześnie zaznaczono, że choć w produkcji znajdą się elementy znane z reprezentantów gatunku RPG, to w trakcie rozgrywki priorytetem nie będą dialogi. Przedstawiciele American Zoetrope wyjaśniają, że chcą skoncentrować się na bezpośredniej akcji.

Data premiery gry na podstawie "Czasu Apokalipsy" jest dosyć odległa - projekt zadebiutuje najwcześniej w październiku 2020 roku. według wstępnych planów, w 2019 ma jednak zostać udostępniona wczesna wersja tytułu.

Na razie jedyną potwierdzoną platformą docelową jest PC. Twórcy obiecują jednak, że jeśli podczas internetowej zbiórki uda się zgromadzić 2,5 miliona dolarów, produkcja zostanie wydana także na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Poniżej można obejrzeć krótki materiał, który przygotowano w związku z akcją na Kickstarterze:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje