​​Za oszukiwanie w popularnych grach powinna być kara więzienia?

Jeden z największych streamerów na świecie Nicholas ”NICKMERCS” Kolcheff wywołał swoim wpisem prawdziwą burzę w internecie, twierdząc, że oszuści w sieciowych grach wideo potrafi trafiać za kratki za swoje haniebne czyny.

Cheating - jedno z najgorszych zjawisk w gamingu

Zjawisko cheatingu w popularnych grach wideo obecne jest w tej branży niemal od samych jej początków. Nie jest górnolotnym określeniem stwierdzenie, że oszuści w sieciowych grach rywalizacyjnych to rak wyżerający kolejne zdrowe komórki. Aspekt dotyczy niemal większości popularnych produkcji.

W niektórych grach w takich jak: Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty: Warzone czy Apex Legends jest to aż nad wyraz widoczne. Nieuczciwe jednostki potrafią sięgać po najbardziej zaawansowane nielegalne oprogramowania, by stworzyć sobie przewagę nad innymi graczami w sposób najbardziej wyrafinowany.

Reklama

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że producenci gier nie nadążają za hakerami i ich coraz to "nowszymi wynalazkami". Wiele uznanych gier zdążyło już podupaść właśnie poprzez szeroko pojęty cheating.

Za oszukiwanie do więzienia?

Popularny streamer Twitcha Nicholas "NICKMERCS" Kolcheff, który w tym serwisie zgromadził niemal 7 milionów obserwujących go osób, nie ma żadnych wątpliwości - oszuści powinni bezwzględnie trafiać do więzienia i odsiadywać wyrok za swoje czyny. "Jeśli oszukujesz i hakujesz grach wideo, powinieneś w 100% trafiać za kratki" - napisał w swoich mediach społecznościowych uznany twórca.

W sekcji komentarzy zaroiło się od licznych wpisów, będących aprobatą tak postawionego warunku. Inni gracze i streamerzy zaznaczali, że cheaterzy to najczęściej osoby małoletnie, którym bardzo zależy na tym, by uprzykrzyć i zepsuć komuś rozgrywkę. Oczywiście więzienie za oszukiwanie w grach wideo to temat raczej abstrakcyjny, chociaż każdy, kto kiedykolwiek miał okazję rywalizować z innymi w sieciowych produkcjach, wie, ile irytacji potrafią przynieść swoim działaniem takowe jednostki.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy