Reklama

YouTube nie dla filmików z PlayStation 4?

Funkcja nagrywania filmików i udostępniania ich w sieci jest jedną z ciekawszych opcji PS4.

Okazuje się jednak, że wśród serwisów, na których można będzie publikować nagrania, zabraknąć może... YouTube'a. Taką informację uzyskali od anonimowego źródła redaktorzy serwisu Machinima. Na antenie swojego internetowego programu Inside Gaming Daily twierdzą, że przycisk Share na padzie od PlayStation 4 pozwoli udostępniać filmiki na PSN-ie, Facebooku, Twitterze i Twitchu, ale nie na YouTubie.

Co prawda w jednym z wywiadów Mark Cerny, główny projektant PS4 wśród serwisów wymienił portal Google'a, ale przedstawiciele Machinimy uważają, że ten mógł się po prostu przejęzyczyć. To jednak nie wszystko.

Reklama

Ponoć sygnał wideo z konsoli ma być zabezpieczony, co oznacza, że nie będzie można przechwycić obrazu i dźwięku za pomocą zewnętrznych programów, na przykład podłączając urządzenie do komputera. Oczywiście można byłoby skorzystać ze specjalnych sprzętów przechwytujących, ale jest to nielegalne.

To oznacza, że publikacja filmików na YouTubie może być mocno utrudniona. Nie dość, że nie będzie można tego zrobić bezpośrednio z konsoli, to nie będzie można też zrobić tego za pomocą PC-ta. Oczywiście można skorzystać z okrężnej drogi i udostępnić nagranie najpierw na Twitchu, a potem ściągnąć materiał na dysk twardy komputera i wgrać go na serwis Google'a, ale musimy się wtedy liczyć ze spadkiem jakości.

Na szczęście nic jeszcze nie jest przesądzone, przynajmniej jeśli chodzi o przechwytywanie obrazu i dźwięku zewnętrznymi programami. Za pośrednictwem Twittera Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, stwierdził, że wraz ze swoim koncernem chce, by gracze byli szczęśliwi i dlatego rozważane są jeszcze różne opcje związane z zapisem filmików z PS4. Więcej mamy dowiedzieć się wkrótce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy