​Xbox zapowiada powrót pokazów gier z udziałem publiki w Los Angeles

Xbox zapowiedział, że w trakcie lata zorganizuje pokaz związany ze swoimi grami, który miałby się odbyć w Los Angeles. Nie wiadomo jednak, czy będzie częścią E3 czy innego wydarzenia.

Microsoft potwierdził, że zaprezentuje swoje nadchodzące gry na pokazie w Los Angeles. Pokaz tez miałby się odbyć z udziałem publiczności gdzieś w okolicach lata tego roku. Nie podano żadnych szczegółów na temat konkretnej daty, ale pewną podpowiedzią może być użyta w zapowiedzi fraza “powrót dorocznego pokazu", sugerująca, że chodzi prezentacje organizowane w czerwcu, w okolicach E3. Już od kilku lat (nawet jeszcze przed pandemią) Xbox był częścią tego wydarzenia, niejako trochę wykorzystując to, że jego główni rywale - Sony oraz Nintendo - ostatnio nie brali w nim udziału.

Reklama

E3, Geoff Keighley czy organizacja na własną rękę?

Jeśli natomiast okaże się, że jednak Xbox nie ma zamiaru organizować żadnych większych wydarzeń przy okazji E3, drugą taką okazją może być organizowany przez Geoffa Keighley Summer Game Fest, który w tym roku również ma mieć formę eventu z udziałem publiczności. Trzecia opcja to oczywiście organizacja pokazu zupełnie na własną rękę - czyli coś, co czasem robi Electronic Arts.

Powrót słynnego E3

A skąd nagły powrót E3 do kalendarza wydarzeń branżowych? Pierwotny organizator wydarzenia najpierw podjął decyzję o wycofaniu się z projektu, ale niedługo potem pojawiła się informacja, że zaangażować się w niego chce firma ReedPop, która organizuje już między innymi takie wydarzenia jak PAX, Star Wars Celebration oraz New York Comic Con. Jest jednocześnie właścicielem kilku branżowych serwisów, takich jak GamesIndustry.biz. E3 2023 odbędzie się w drugim tygodniu czerwca, w słynnym Los Angeles Convention Center.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama