Xbox One X vs PS4 Pro: Porównanie Rise of the Tomb Raider

Digital Foundry porównało możliwości najnowszych konsol od Microsoftu i Sony. Prezentacja została przedstawiona na wideo, na którym jasno widać, że PlayStation zostaje daleko w tyle.

Porównania Xbox One X i PlayStation 4 Pro dokonano na przykładzie Rise of the Tomb Raider, która dostała niedawno patch na PS4 Pro. Przygotowany przez Digital Foundry film, jasno pokazuje wyższość najnowszej konsoli od Microsoftu(zaleca się oglądanie wideo w 4K).

Rise of the Tomb Raider chodzi dużo płynniej na Xbox One X oraz posiada wyższej jakości tekstury. Przyczyny tego są co najmniej dwie, jedną z nich jest większa ilość pamięci niż posiada PS4 Pro. Z kolei drugim powodem jest znacznie lepsze filtrowanie, które jest zapewnione przez szybsze GPU. Jednak głównym czynnikiem stanowiącym o wyższości Xbox One X nad PlayStation 4 Pro jest rozdzielczość 4K, którą najnowsza konsola od Microsoftu wspiera, a której nie posiada PS4 Pro.

Reklama

Xbox One X dostanie w przypadku Rise of the Tomb Raider tryb ulepszonej grafiki, który można znaleźć także na konsoli od Sony, jednak w przypadku tej pierwszej, jakość jest o wiele wyższa.

Ważną sprawą jest też ilość klatek na sekundę jaką oferują obie platformy. Na Xbox One X dostaniemy możliwość cieszenia się rozgrywką w 60 klatkach na sekundę, które jednak miejscami mogą spadać poniżej tej liczby. Na PS 4 Pro dostajemy możliwość gry przy stałych 50 fpsach, jednak kosztem jakości obrazu.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rise of the Tomb Raider

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy