Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox Live: Jedno złote konto dla wszystkich użytkowników XBO

To chyba pierwsza - nie licząc całkowitej zmiany polityki Microsoftu - dobra decyzja giganta z Redmond związana z Xboksem One.

Koncern ujawnił Xbox Live Home Gold - opcję, która pozwoli dzielić się swoim złotym kontem ze wszystkimi użytkownikami zalogowanymi na tej samej konsoli. O nowym "ficzerze" poinformował Marc Whitten, głównodowodzący ekipą odpowiedzialną za Xboksa.

Reklama

Zasada działania jest prosta - wykupione złote konto w Xbox Live zostanie przypisane nie tylko do gamertaga danego gracza, ale także Xboksa One. Dzięki temu każdy (łącznie z opiekunką do dzieci), kto zaloguje się na swoje konto na konsoli, z którą związany jest "gold", będzie dysponował pełnią możliwości, jakie daje płatna subskrypcja usługi, łącznie z zabawą w sieci.

Home Gold dostępne będzie tylko na Xboksie One, posiadacze X360 muszą więc obejść się smakiem. I jeszcze jedno - po zalogowaniu się na innym egzemplarzu konsoli, wciąż będziemy mieli dostęp do całej wykupionej cyfrowej zawartości. Będzie też można korzystać jednocześnie ze swojego profilu na Xboksie 360 i XBO.

W rozmowie z serwisem Polygon Whitten nie wykluczył też - po raz kolejny - że w przyszłości może powrócić opcja dzielenia się własnymi grami z rodziną i przyjaciółmi. Na razie musimy cieszyć się wspólnym "goldem". Chyba Microsoft nareszcie zrobił coś dobrze.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata elektronicznej rozrywki? Najważniejsze informacje dnia znajdziesz na naszym nowym profilu w serwisie Facebook. Wystarczy kliknąć - POLUB NAS.

Dowiedz się więcej na temat: Xbox Live | Microsoft | Xbox One

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje