Reklama

Wystartowały zapisy do Super Mario Run w wersji na Androida

​Nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie wydana jakiś czas temu na sprzętach z iOS platformówka Super Mario Run ostatecznie trafi na urządzenia z Androidem. Nintendo uruchomiło jednak zapisy do wersji opracowywanej z myślą o systemie firmy Google.

W cyfrowym sklepie Google Play pojawiła się karta katalogowa produkcji z wąsatym hydraulikiem w roli głównej. Samej gry nie można na razie pobrać, aczkolwiek użytkownicy mogą dokonać tak zwanej "wstępnej rejestracji".

Osoby, które zdecydują się zapisać, mogą liczyć na stosowne powiadomienie, gdy tylko tytuł zadebiutuje na urządzeniach z Androidem. Odpowiednia informacja powinna wówczas wyświetlić się na ekranie telefonu lub tabletu.

Produkcja jest dwuwymiarową platformówką, która opiera się na mechanizmach rozgrywki znanych z autorunnerów. To oznacza, że postać porusza się automatycznie, a zadaniem graczy jest omijanie kolejnych przeszkód i potworów oraz gromadzenie złotych monet. Sterowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, by można było grać jednym palcem.

Reklama

Super Mario Run w połowie grudnia ukazało się na iOS, gdzie cieszy się ogromną popularnością. W kilka dni od premiery tytuł pobrano ponad 50 milionów razy. Grę można ściągnąć bezpłatnie, ale za darmo dostępne są tylko trzy pierwsze poziomy - pozostałe można nabyć za 9,99 euro. Daty premiery wersji na Androida na razie nie podano.

Super Mario Run - pobierz z App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje