Reklama

World of Warcraft: Shadowlands to najszybciej sprzedająca się gra na PC

​World of Warcraft: Shadowlands to według Activision Blizzard najszybciej sprzedająca się gra na PC w historii. Należy zaznaczyć, że w tej sytuacji nie mamy do czynienia z ogromnym projektem, a dodatkiem do już istniejącej gry.

23 listopada ukazał się World of Warcraft: Shadowlands, czyli najnowszy dodatek do legendarnej gry Blizzarda. Activision Blizzard potwierdził, że rozszedł się on w nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy i zdaniem wydawcy czyni go to najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Wcześniej podobny rezultat osiągnęło Diablo 3, które w ciągu doby trafił do około 3,5 mln graczy.

Dodatek pomógł także zwiększyć zainteresowanie samą marką, bowiem kilka tygodni przed premierą liczba abonentów była najwyższa w minionych 10 latach. Jest to więc pewien wyczyn, zwłaszcza w dobie gier opartych na modelu free-to-play. Co ciekawe, Shadowlands był też najchętniej zamawianym dodatkiem World of Warcraft w ramach zamówień przedpremierowych. Bez wątpienia należy pogratulować deweloperom, że mimo 16-letniej historii serii i ciągle zmieniających się trendów, World of Warcraft nadal potrafi utrzymać niemałą bazę użytkowników.

Reklama

W ubiegłym roku fani dostali World of Warcraft Classic, którego celem było przywrócenie rozgrywki i zasad z pierwszych lat istnienia produkcji. Tytuł oparto o wersję 1.2 z 2006 roku, a za projektem stalią autorzy oryginału. WoW Classic raczej nie osiągnął spektakularnego sukcesu, a ze studiem po latach pracy pożegnał się jeden z twórców World of Warcraft, który stwierdził, że nie podoba mu się obecna wizja gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy