World of Warcraft: Dragonflight - co nowego w największej aktualizacji 10.0.5

​Dragonflight na dobre się już rozkręcił, coraz więcej gildii pokonuje ostatniego bossa mitycznego Raidu, a fani Mythic+ mają już silne postaci. Przyszedł więc czas na solidną porcję nowości w ramach aktualizacji 10.0.5.

Data premiery aktualizacji 10.0.5 w World of Warcraft: Dragonflight

Aktualizacja 10.0.5 w World of Warcraft: Dragonflight zadebiutowała 25 stycznia 2023 roku, razem z tygodniowym resetem. Patch mogą już pobierać wszyscy posiadacze nowego dodatku na Battle.necie. Aktualizacja pobierze się automatycznie, a zaraz po zalogowaniu na którąś ze swoich postaci powinniście zobaczyć ekran oficjalnie witający Was w aktualizacji 10.0.5.

Trading Post

Jednym z największych wydarzeń aktualizacji 10.0.5 jest bez wątpienia Trading Post. Blizzard zapowiedział niedawno coś w rodzaju swojego własnego battle passa. Co miesiąc gracze będą odbierać 500 sztuk specjalnej, nowej waluty i otrzymywać zestaw różnych zadań do wykonania gwarantujących jeszcze więcej cennych punktów.

Reklama

Nową walutę wymieniać można na kosmetyczne przedmioty u vendorów, których oferta regularnie się odświeża. Co ciekawe, wśród dostępnych u NPC przedmiotów mają znajdować się nawet takie, które wcześniej dostępne były wyłącznie w sklepie za prawdziwe pieniądze, więc dla regularnie grających w World of Warcraft osób będzie to spora atrakcja.

Niestety Trading Post nie zadebiutował razem z resztą zawartości aktualizacji 10.0.5. Powyższe nowości wejdą do gry z następnym resetem, 1 lutego 2023 roku.

Storm’s Fury

Już teraz dostępny w World of Warcraft: Dragonflight jest za to nowy event, lepsza wersja dotychczasowego Elemental Storm. W lokacji Primalist Future co pięć godzin pojawia się nowe wydarzenie, gdzie gracze muszą bronić świata przez atakującymi go jednostkami.

Eliminacje gwarantują specjalną walutę, którą można potem wymienić na przedmioty kosmetyczne, naszyjniki, trinkety i pierścionki. Jest to wydarzenie dedykowane przede wszystkimi osobom tworzącym nowe postacie albo późno zaczynającym dodatek.

Revival Catalyst

Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania do Dragonflighta wreszcie trafił Catalyst. Podobnie jak w Shadowlandsach, nowe urządzenie pozwoli przerobić posiadane w ekwipunku przedmioty na przedmioty setowe. Na początku każdego tygodniowego resetu będzie można rozpocząć zadanie, którego ukończenie gwarantuje możliwość przerobienia jednego przedmiotu. Maksymalnie można mieć zachowane sześć takich ładunków.

Liczne zmiany w balansie postaci

Jak przystało na większą aktualizację, Blizzard postanowił zaadresować również kwestię siły poszczególnych postaci. Meta na Raidzie oraz Mythic+ mocno się już wyklarowała, a część klas czuła się poszkodowana zaniedbaniem ze strony deweloperów.

Pełną listę zmian wprowadzonych w aktualizacji 10.0.5 znajdziecie na Wowheadzie. Możecie znaleźć tam swoją klasę i zobaczyć, co postanowił zrobić z nią Blizzard. Chociaż najsilniejsze klasy pokroju Outlaw Rogue’a doczekały się nerfów, nowy patch to przede wszystkim świetna wiadomość dla fanów mniej popularnych do tej pory klas, jak chociażby Restoration Shaman czy Arms Warriora.

Drobne nowości i zmiany quality of life

Powyższe zmiany to jedynie kilka najważniejszych rzeczy, które już trafiło do gry albo dopiero do niej zmierza. Mamy jednak do czynienia z bardzo obszernym, bogatym w zawartość patchem. Na specjalną wzmiankę zasługuje liczba zmian quality of life. Drzewko talentów zyskało kilka dodatkowych i bardziej przejrzystych opcji, a opcja edytowania UI wzbogaciła się o kilka dodatkowych funkcji. Gracze, którzy preferują oryginalny wygląd World of Warcraft, na pewno docenią swobodę, jaką zapewnia jej nowa aktualizacja.

Ponadto w ostatnim patchu powrócił Mage Tower, klasy doczekały się zmian w aktywnościach PvP, a fani profesji szybko dostrzegą kilka usprawnień. Blizzard kontynuuje swoją dobrą passę, jeszcze raz pokazuje, że zrobili bardzo dobry dodatek, a wprowadzone właśnie zmiany zdają się iść w parze z tym, co zapowiadano przed premierą Dragonflighta.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy