Reklama

WonderFlick i Layton 7: Dwie nowe gry od Level-5

Level-5 to studio, które kojarzy raczej niewielu polskich graczy. A to dlatego, że odpowiedzialne jest ono za niezwykle popularną na NDS-ie i 3DS-ie serię gier logicznych z Laytonem w roli głównej, która święci tryumfy na całym świecie (tylko nie u nas).

Na zorganizowanej w weekend własnej imprezie ekipa zapowiedziała dwie nowe produkcje - RPG-a oraz kontynuację swojego flagowego cyklu.

Zachodni gracze powinni zwłaszcza zwrócić uwagę na pierwszą nową grę - WonderFlick. To RPG, który ma ukazać się na PS3, PS4, Vicie, Xboksie One, Wii U oraz iOS i Androidzie. Twórcy obiecują, że rozgrywka wystarczy na około - uwaga - tysiąc godzin. Na początku zabawy należy stworzyć własnego bohatera, a potem podróżować po mapie świata wypełnionej różnego rodzaju zadaniami. Można też odpoczywać w miastach i oczyszczać z potworów podziemia. Walka w wersji mobilnej polega na energicznym przesuwaniu palca po ekranie dotykowym. I jeszcze jedno - nie zabraknie też funkcji społecznościowych.

Reklama

Twórcy obiecują też, że będzie można przenosić zapisane stany rozgrywki pomiędzy wszystkimi platformami, zaś każda posiadać będzie własną, ekskluzywną zawartość. Dodatkowo grając na XBO lub PS4 będzie można skorzystać z opcji dodatkowego ekranu na smartfonie lub tablecie. Nad projektem czuwa sam Akihiro Hino, szef studia Level-5, zaś za muzykę odpowiedzialny jest Nobuo Uematsu, autor soundtracku do produkcji spod znaku Final Fantasy. Z kolei jedna z projektantów postaci w Final Fantasy XIII, Nao Ikeda, jest główną projektantką bohaterów w grze. Potworami zajmie się natomiast Tokuzo Nagano, który maczał palce w dotychczasowych częściach przygód profesora Laytona.

Wersja na smartfony ukaże się w Japonii jeszcze w listopadzie i opierać się będzie na modelu F2P. Edycja konsolowa pojawi się natomiast w 2014 roku, jednak wydanie na zachodzie nie zostało na razie potwierdzone. Poniżej znajdziecie dwa trailery - jeden pochodzi z wydania na iOS i Androida, a drugi z XBO, PS3, PS4, Vity i Wii U.

Level-5 zapowiedziało też nową grę logiczną - Layton 7. Nazwa najprawdopodobniej odnosi się do liczby postaci, którymi będziemy mogli pokierować, a słowo "Layton" pojawia się w niej chyba tylko z powodów marketingowych, bowiem tytułowy profesor zapewne w ogóle w niej nie wystąpi. Produkcja ma być "logicznym RPG-iem", w którym gracze przełączać się będą pomiędzy siedmioma bohaterami - taksówkarzem, filantropem, młodym chłopcem, staruszkiem, psem, damą oraz... zombiakiem.

Layton 7 ukaże się na 3DS-ie, iOS i Androidzie, ale data premiery nie jest znana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje