Reklama

Wkrótce możemy otrzymać zapowiedź nowej gry Hideo Kojimy

​Hideo Kojima sugeruje, że zwiastun zapowiadający nową grę jego studia, może ujrzeć światło dzienne już całkiem niedługo.

Hideo Kojima jest jednym z najbardziej cenionych twórców w branży gier, jako autor serii Metal Gear Solid dla Konami, czy założyciel własnego studia, Kojima Productions. Póki co jego studio wydało jedną grę, mocno dzielące graczy Death Stranding. Wygląda jednak na to, że niedługo może pojawić się kolejna.

Reklama

Kojima opublikował niedawno wpis na twitterze, w którym sugeruje, że skończył proces montażu zwiastuna całkowicie nowej, niezapowiedzianej jeszcze gry. Oczywiście rozpoczęło to falę spekulacji jak bardzo blisko ujawnienia tego tytułu jesteśmy. Wielu ludzi liczy, że może to nastąpić na nadchodzącym Gamescomie, a konkretnie podczas Gamescom Opening Night Live.

Kojima już nie raz ujawniał swoje pomysły podczas wydarzeń Geoffa Keighley'a, więc taki scenariusz wcale nie jest nieprawdopodobny. Natomiast jeśli nie nastąpi to na tym wydarzeniu, to kolejne miejsca gdzie Kojima może ujawnić swoje pomysły to Tokyo Game Show we wrześniu lub The Game Awards w grudniu.

Zastanawiający jest również temat nowej gry. Wiadomo, że Kojima współpracuje z Microsoftem i Xboxem w kwestii gry, która miałaby mocno czerpać z pomysłu grania w chmurze.

Inne plotki mówią, że Japończyk pracuje nad nowym horrorem - z których przecież także słynie - a swego czasu postać autora łączyło się z polskim studiem Bloober Team. Nowa gra została w branży roboczo ochrzczona tytułem Overdose.

Inna sugestia graczy na temat nowego projektu to sequel Death Stranding. Pierwszy raz pogłoski o takim sequelu pojawiły się, gdy aktor wcielający się w główną postać, Norman Reedus, sam “wygadał się", że trwają prace nad tego typu projektem.

O ile jednak prace nad grą można uznać za w ten sposób na wpół potwierdzone, o tyle nie wiadomo czy są one tym projektem, który jest najbardziej zaawansowany i gotowy na pokazanie w trakcie Gamescomu.

No i na koniec oczywiście pozostaje wersja, według której nowa gra nie ma nic wspólnego ani z Death Stranding, ani Overdose, a jest czymś całkowicie niezapowiedzianym i zaskakującym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama