Reklama

Hideo Kojima uspokaja fanów PlayStation

Japoński twórca, pomimo że współpracuje ściślej z Microsoftem, wciąż utrzymuje dobre relacje z Sony.

Czyżby Hideo Kojima stanął okrakiem między dwoma największymi konkurentami z branży gier wideo - Microsoftem i Sony? Z jednej strony kontrowersyjny twórca pojawił się na konferencji giganta z Redmond, a z drugiej zapewnił, że wciąż utrzymuje dobre relacje z japońskim gigantem. Choć niektóre dzieła jego studia mogą być exclusive'ami, Japończyk nie ogranicza się do wydawania gier tylko na jedną konsolę.

Kojima Productions - ambitne plany

Kojima Productions wyrasta na jednego z najbardziej zapracowanych deweloperów w branży gier wideo. Po sieci krążą doniesienia o tym, że zespół prowadzony przez Hideo Kojimę pracuje obecnie nad co najmniej dwoma tytułami. Pierwszy z nich to horror dla Microsoftu, a drugi - Death Stranding 2, które będzie exclusive'em na konsole PlayStation.

Reklama

Poza tym kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Kojima Productions otworzyło studio w Stanach Zjednoczonych. Firma ma ambitne plany. Poza tworzeniem gier wideo chce zająć się rozwojem w innych dziedzinach, takich jak filmy, seriale oraz muzyka. Wszystkie te projekty mają mieć jednak ścisły związek z grami wideo Hideo Kojimy. Wielu graczy ma nadzieję, że w przyszłości obejrzymy na ekranach kin lub telewizorów adaptacje Death Stranding, Silent Hill czy Metal Gear Solid.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy