Wizardry Online: MMO dla "hardkorów" dostępne w Europie

Wizardry Online to sieciowa wersja kultowej serii zachodnich RPG-ów wydawanych na przestrzeni lat 1981-2001.

Kaprys losu sprawił, że stała się popularna w Azji, dlatego to właśnie w Japonii dostępna była dotąd jej sieciowa edycja. Sony Online Entertainment uruchomiło jednak również jej europejską wersję. Darmową!

Wizardry Online to oparte na modelu F2P MMO, które - jak przekonują przedstawiciele Sony Online Entertainment - jest wierne oryginalnej serii i charakteryzuje się rozgrywką zaprojektowaną dla "hardkorowych" graczy, wysokim poziomem trudności, drużynową walką... i trwałą śmiercią.

No właśnie - śmierć. Z nią wiąże się dość kontrowersyjny "ficzer". Gdy postać gracza zginie, można ją wskrzesić, ale dokonując bliżej niezidentyfikowanej wpłaty (biorąc pod uwagę charakter produkcji, nie chodzi jednak o walutę dostępną z poziomu gry). Jeśli przekażemy na ten cel za mało, proces się nie powiedzie i dostaniemy jeszcze jedną szansę. Gdy i tym razem zapłacimy niewystarczającą sumę, bohater przepadnie. Na zawsze. Pocieszeniem jest fakt, że o ile postać zniknie, o tyle jej punkty doświadczenia przechowywane będą na koncie użytkownika i można je będzie przekazać kolejnemu protagoniście.

Reklama

Ciekawostką jest natomiast możliwość atakowania innych graczy, by obrabować ich z rzadkich przedmiotów. Trzeba jednak uważać - osoby, które będą nagminnie napadać na innych zostaną uznani za kryminalistów, za których użytkownicy mogą wyznaczać nagrody i wynajmować łowców głów. Tymi mogą być inni gracze.

Wizardry Online dostępne jest już w Europie. By zagrać, należy zarejestrować się pod adresem www.wizardrythegame.com i pobrać klienta gry.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Sony Online Entertainment | MMORPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama