Wiedźmin Remake nadciąga! CDPR odkrywa karty o projekcie Canis Majoris

Kilka tygodni musieliśmy poczekać na to, by Polscy twórcy z CD Projekt RED uchylili nieco rąbka tajemnicy o jednym z ogłoszonych wcześniej projektów. Canis Majoris to produkcja będąca pełnoprawnym remakiem pierwszej odsłony kultowej serii Wiedźmina.

Przypomnijmy, że deweloperzy jakiś czas temu ujawnili swoje dalekosiężne plany na przyszłość, które obejmują powstanie trzech nowych gier z uniwersum Wiedźmina - Polaris, Sirius oraz Canis Majoris. O tym ostatnim kryptonimie dowiedzieliśmy się, że będzie to pełnoprawna gra traktująca o wiedźmińskich przygodach, realizowana przez zewnętrzne studio i tworzona przy użyciu technologii Unreal Engine 5.

Pierwsza część Wiedźmina otrzyma pełnoprawny remake. Grę tworzy zewnętrzne studio

Teraz z kolei twórcy podali jeszcze więcej informacji o projekcie. Wiemy, że tytuł zadebiutuje z inicjatywy polskiego studia Fool’s Theory, a nadzór kreatywny nad produkcją spoczywać będzie na CD Projekt RED. Canis Majoris ma być remakiem Wiedźmina, pierwszej odsłony otwierającej całą sagę, która swój debiut miała dokładnie 15 lat temu.

Reklama

Fool’s Theory posiada wielu doświadczonych pracowników, którym klimaty wiedźmińskie nie są w żaden sposób obce, bowiem większość z nich pracowała nad ostatnimi częściami gier z serii, która przeszła już do kanonu i na stałe zapisała się w branży.

Czego można spodziewać się po tej grze? Unreal Engine 5 i jego możliwości powinny wystarczyć do tego, by 15-letni, nieco leciwy już tytuł został odświeżony przede wszystkim graficznie. Zapewne pojawią się także zmiany w rozgrywce i kolejne wątki fabularne, którymi uraczą nas deweloperzy.

Na tę jednak chwilę zgodnie z prośbami CDPR należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej informacji dotyczących procesu powstawania Canis Majoris.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Wiedźmin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy