Reklama

CDPR ogłasza projekt Orion. To kolejna gra z uniwersum Cyberpunka 2077

Poznaliśmy kolejne projekty, które realizowane będą w dłuższym wymiarze czasowym przez CD Projekt RED. Oprócz trzech kolejnych gier z wiedźmińskiego świata, powstaje Cyberpunk 2077 Orion, czyli sequel ostatniego dzieła wydanego przez polskich deweloperów.

Najbardziej znane polskie studio gier ogłosiło swoje dalekosiężne plany deweloperskie. Twórcy pracują nad aż trzema grami z uniwersum Wiedźmina. Kryptonimy tych produkcji to: Polaris, Canis Majoris oraz Sirius. Ponadto wiemy, że "Redzi" równolegle tworzą kolejny projekt od podstaw z całkowicie odrębnego uniwersum. O "Hadar" nie wiadomo jednak na ten moment zbyt wiele.

Cyberpunk 2077 Orion to nowa gra rozwijająca potencjał uniwersum

Okazuje się również, że CD Projekt RED nie zadowoli się tylko jednym dodatkiem do gry Cyberpunk 2077"Phantom Liberty" zadebiutuje dopiero w przyszłym roku i będzie pierwszym dużym krokiem do poszerzenia cyberpunkowego uniwersum.

Reklama

Kolejny krok milowy to najświeższe ogłoszenie CDPR, czyli Cyberpunk 2077 Orion. Według zapowiedzi producentów gra o tym kryptonimie posunie dalej całą serię Cyberpunk i wykorzysta potencjał tego dystopijnego, mrocznego świata przyszłości.

Projekt Orion tworzony będzie przez nowe studio z siedzibą w Bostonie, które połączy swoje siły z zespołem z Vancouver i przekształci się w CD Projekt RED North America. Według Piotra Nielubowicza, wiceprezesa zarządu CDPR ds. finansowych, taka opcja otworzy polskim twórcom drogę do dalszej ekspansji i jeszcze lepszego rozwoju, z wykorzystaniem amerykańskiego rynku.

O samym projekcie Orion nie wiadomo tak naprawdę zbyt wiele. Istnieje jednak sporo przesłanek, że gra posiadać będzie tryb wieloosobowy umożliwiający rozgrywkę sieciową oraz wykorzysta potencjał i możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu CD Projekt RED nawiązał długoterminową współpracę z firmą Epic Games, która odpowiada za rzeczony silnik.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, bowiem najpewniej nowa gra z uniwersum Cyberpunka nie pojawi się na rynku zbyt szybko...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy