CD Projekt RED potwierdziło pracę nad nowym "Wiedźminem"!

Fani "Wiedźmina" na pewno zapamiętają dzisiejszą datę na długo. Polskie studio CD Projekt RED potwierdziło prace nad nową częścią "Wiedźmina". Do jej produkcji będzie użyty zupełnie nowy, innowacyjny silnik Unreal Engine 5. To stworzy nowe możliwości produkcji.

"Wiedźmin" polskim towarem eksportowym numer jeden od lat

"Wiedźmin" jako gra wideo zadebiutował w 2007 roku. Wówczas studio CD Projekt RED wydało pierwszą część produkcji opartej na powieści i opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł zyskał bardzo szeroki rozgłos. Już wcześniej był popularny w naszym kraju, głównie dzięki serialowi Telewizji Polskiej, gdzie w główną i tytułową rolę wcielił się Michał Żebrowski. Sukces okazał się na tyle duży, że twórcy postanowili cztery lata później wydać drugą część. Największy sukces odniosła jednak gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Reklama

Polska produkcja do dziś uważana jest za jedną z najlepszych pozycji z otwartym światem, jaką widział rynek gamingowy na całym świecie. Gra otrzymała prestiżowy tytuł "Gry Roku" podczas gali The Game Awards 2015 w Los Angeles. Rok później dodatek "Krew i Wino" został okrzyknięty "Najlepszą grą RPG roku" na świecie również podczas The Game Awards. W 2018 magazyn GameStar przyznał grze 7. miejsce na liście 250 najlepszych gier wszech czasów na PC.
Międzynarodowy sukces gry wpłynął bardzo znacząco na sprzedaż książek Sapkowskiego, można powiedzieć, że przeżywają one od kilku lat swój renesans. Na sukces "Wiedźmina" nie byli również obojętni twórcy z platformy streamingowej Netflix. Popularność Geralta z Rivii sprawiła, że powstały dotąd dwa sezony anglojęzycznego serialu Netflixa.

Nowa część "Wiedźmina" już w przygotowaniu

Okazuje się, że teraz gracze doczekają się po kilku latach zupełnie nowej odsłony growej "Wiedźmina". Pracę nad produkcją ujawnili sami producenci. Dowiedzieliśmy się także, że nowa część będzie oparta na zupełnie nowym silniku - Unreal Engine na mocy współpracy z Epic Games.

"Z przyjemnością ogłaszamy, że kolejna odsłona serii gier wideo Wiedźmin jest obecnie w fazie rozwoju, rozpoczynając nową sagę. To ekscytujący moment, ponieważ przechodzimy z REDengine na Unreal Engine 5, rozpoczynając wieloletnią strategiczną współpracę z Epic Games. Obejmuje nie tylko licencjonowanie, ale także rozwój techniczny Unreal Engine 5, a także potencjalne przyszłe wersje Unreal Engine.

Będziemy ściśle współpracować z twórcami Epic Games, a naszym głównym celem będzie pomoc w dostosowaniu silnika do doświadczeń z otwartym światem. W tym momencie nie są dostępne żadne dalsze szczegóły dotyczące gry - takie jak ramy czasowe rozwoju lub data premiery. REDengine, technologia, która napędza Cyberpunk 2077, jest nadal wykorzystywana do rozwoju nadchodzącego rozszerzenia Cyberpunk 2077" - czytamy na stronie.

Co oznacza nowy silnik? Unreal Engine 5 ma dostarczać graczom zupełnie nowy wymiar grafiki i fizyki. Twórcy ze studia Epic Games na pokazowych zapowiedziach prezentowali możliwości tego silnika. Pozwala on na przedstawienie grafiki niemal w fotograficznej jakości, o jakiej wcześniej producenci gier wideo mogli jedynie pomarzyć.

Jest to wręcz drastyczna zmiana w poczynaniach polskiego studia z siedzibą na warszawskiej Pradze. Do tej pory CD Projekt RED używał własnego silnika, który w dużej mierze jednak zawiódł przy "Cyberpunku 2077". Nowy "Wiedźmin" zatem nie powinien przysporzyć tylu problemów użytkownikom, a sama produkcja na pewno będzie musiała zmierzyć się z wielkimi oczekiwaniami ze strony wielomilionowej populacji graczy na całym świecie.

Jak na razie nie ma zapowiedzianej dokładnej daty premiery. Tego typu informacje powinniśmy jednak otrzymać w ciągu najbliższych miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama