W Minecrafta zagrasz w... wyszukiwarce Google!

To forma świętowania 15-lecia istnienia kultowej już i uznanej marki Minecraft. Google przygotowało dla graczy coś specjalnego. Specjalne efekty można wywołać dosłownie w kilka sekund.

Minecraft kończy 15 lat

Chyba nikt w 2009 roku nie spodziewał się, że bloczkowa gra survivalowa z otwartym światem tak mocno podbije gamingowy rynek. Pierwsza publiczna, choć co prawda testowa wersja gry Minecraft, pojawiła się na rynku 17 maja dokładnie 15 lat temu. Tytuł od razu zyskał swoje wierne grono zwolenników. W pełnej krasie Minecraft zadebiutował w końcówce 2011 roku, debiutując na platformie PC. Fenomen gry bardzo szybko rozprzestrzenił się także na inne urządzenia. W późniejszych latach doczekaliśmy się premiery gry na konsolach Xbox, PlayStation czy też na przenośnym Nintendo Switchu.

Reklama

Do tej pory sandboksowy tytuł cieszy się niesłabnącą popularnością, a wszystko to zasługa z pozoru prostych, a w praktyce niezwykle regrywalnych mechanik dostępnych w tej produkcji. Minecraft pozwala tak naprawdę na wszystko, a jedynym ograniczeniem tej gry jest kreatywność graczy. Możemy całkowicie zatopić się w eksploracji świata, zwiedzać biomy, podejmować walkę z potworami i innymi zagrożeniami w celu przetrwania, jak również tworzyć kapitalne dzieła sztuki przy pomocy specjalnych bloczków.

Na łamach serwisu wielokrotnie pisaliśmy o różnych projektach powstałych z rąk graczy, które odbiły się w sieci szerszym echem. Pewnemu YouTuberowi udało się odtworzyć cały zwiastun GTA 6 w Minecrafcie. Inny gracz odwzorował wierną kopię niemieckiego czołgu Panzerkampfwagen VI Tiger. Niektórzy też kusili się o komponowanie w Minecrafcie legendarnych muzycznych utworów przy pomocy bloków poleceń i bloków nutowych. Nie sposób też nie wspomnieć o wyjątkowym projekcie o nazwie Build The Earth. W skrócie polega on na odwzorowaniu planety Ziemi w Minecrafcie w rzeczywistej skali 1 do 1. Z uwagi na ekspansywność, ambitność i pracochłonność przedsięwzięcia, czuwa nad nim spora liczba ochotników.

Z uwagi na 15-lecie istnienia Minecrafta, producenci z Mojang Studios zapowiedzieli szereg atrakcji dedykowanych graczom. Każdego dnia na oficjalnej stronie gry pojawią się rozmaite nowości, ciekawostki i bonusy dla społeczności tej survivalowej produkcji. I tak przez równo 15 dni. Prócz tego, codziennie możemy odbierać darmowe przedmioty związane z personalizacją naszego bohatera. Co więcej, o 50% przeceniono różne gry z serii na praktycznie wszystkich platformach. Zniżki dotknęły: Minecraft Java & Bedrock Edition, Minecraft Legends oraz Minecraft Dungeons.

Google pozwala na zabawę w Minecrafta

Ciekawa inicjatywa wypłynęła też od samego Google. Najsłynniejsza wyszukiwarka internetowa też na swój sposób świętuje 15 lat obecności Minecrafta na gamingowym radarze. Teraz z użyciem wyszukiwarki możemy nawet pograć i pobawić się charakterystycznymi sześciennymi bloczkami.

Wystarczy w Google wpisać slogan ‘Minecraft’, po czym włączyć wyszukiwanie. Na dole ekranu powinien pojawić się charakterystyczny bloczek. Po jego wciśnięciu zrodzi się prawdziwa magia. Każde kolejne kliknięcie w większość sekcji wyszukiwarki stworzy rozmaite Minecraftowe mozaiki.

Co ciekawe, większość bloczków możemy usuwać, po prostu na nie naciskając. Wszystko to okraszone jest dodatkowymi animacjami i odpowiednimi efektami dźwiękowymi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama