Minecraft: Gracze odwzorowują planetę Ziemię w skali 1 do 1

​Niesamowicie interesujący, lecz nietypowy projekt ma aktualnie miejsce w grze Minecraft. Grupa miłośników z całego świata uczestniczy w "Build The Earth", przedsięwzięciu, które ma na celu odtworzenie naszej planety Ziemi w popularnej grze - w skali 1:1. Każdy może wziąć udział w tym ambitnym zadaniu, a sam projekt uwzględnia już spory kawałek Polski.

"Build The Earth" - niezwykły i ambitny projekt

Misją tej akcji jest wiarygodne odwzorowanie Ziemi w Minecrafcie w rzeczywistej skali 1 do 1. Jeden blok w grze, odpowiada dokładnie jednemu metrowi w świecie realnym. Jest to jak do tej pory najbardziej ekspansywny, ambitny i czasochłonny projekt, który kiedykolwiek realizowany był w tej grze.

Twórcy podkreślają, że liczą na wsparcie każdego użytkownika - innymi słowy, każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę w postaci małego sześcianu. "Każdy język, narodowość i różnice regionalne są akceptowane i uważane za nasz największy atrybut, jako że kontynuujemy naszą podróż w celu zjednoczenia wszystkich osiągnięć ludzkości w jednym świecie Minecraft" - podkreślają inicjatorzy projektu.

Reklama

Na oficjalnej stronie "Build The Earth" mamy dostęp do interaktywnej mapy z lokalizacjami, które są już zrobione, z miejscami które wymagają stworzenia, oraz z terenem, który jest w trakcie intensywnych prac i odwzorowywania. W tym momencie, w toku zawiera się blisko 4400 projektów budowy, pokrywających około 6500 kilometrów kwadratowych przestrzeni.

Ty też możesz zostać budowniczym

Każdy gracz Minecrafta może partycypować w tym rozległym przedsięwzięciu. Wystarczy zalogować się na oficjalnym kanale komunikatora Discord tego projektu. Następnie, na stronie "Build The Earth" należy połączyć się z sekcją "My BuildTheEarth". Jest to jakoby indywidualny profil użytkownika, w którym widnieją postępy jego prac. To tutaj również, umieszczamy nasze dzieła, które w danej chwili realizujemy.

W tej sekcji również zdecydujemy - czy chcemy pracować nad swoim małym projektem w pojedynkę, czy jednak dołączyć do zespołu ludzi i wspólnie konstruować i odtwarzać wskazane budynki, teren i miejsca. Na ten moment, BTE Poland - rodzima grupa budowniczych liczy ponad 100 osób. Członkowie do tej pory zajmowali się rekonstrukcją w grze: Krakowa, Rudy Śląskiej, Tomaszowa Lubelskiego, Poznania, Przeworsku czy Żywca.

Od czego wszystko się zaczęło?

Cała akcja zapoczątkowana została przez użytkownika "PippenFTS", który na swoim kanale YouTube stworzył film, wyjaśniający jak to wszystko w ogóle ma szanse powstać - jakich dodatków i modów należy również użyć, by odtworzenie całego świata w Minecrafcie miałoby jakikolwiek procent szans na powodzenie.

Inicjator zaapelował do wszystkich graczy, by ci dołączali do tego fascynującego projektu. Działając jako wizjoner, "PippenFTS" stale upewniał się, że wszystko może przynieść upragniony i wymierny skutek. Niezliczone ilości godzin zostały spędzone na przeróżnych debatach projekcji i konstrukcji tego wszystkiego. Pojawiło się także kilka konkretów - modyfikacja equirectangular została zastąpiona Dymaxionem - to był wówczas istotny krok milowy całej akcji.

-------------------------------------------------------------------------------

Obozy koncentracyjne w grach internetowych. Ekstremiści zwalczają tam mniejszości

Sceny z serialu Squid Game w grach komputerowych? Granice kreatywności łamane po raz kolejny

Ile kosztuje Minecraft?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama