Reklama

W Assassin's Creed Odyssey postrzelamy przez ściany

Maksymalnie rozwinięta postać będzie miała w Assassin's Creed Odyssey całkiem spore możliwości rozprawiania się z przeciwnikami. Jedną z opcji będzie na przykład opcja strzelania z łuku... przez ściany. Prawie jak w CS:GO.

Nawet lepiej niż w CS:GO! Okazuje się bowiem, że po wydaniu punktów doświadczenia na określoną umiejętność przestrzelimy nie tylko słabsze, drewniane konstrukcje, ale nawet grube ściany z kamienia. Co więcej, nasz bohater jest tak silny, że strzała przebije nie tylko mur, ale także stojący za nim cel, mogąc ranić więcej niż jedną osobę.

Są też inne pomocne talenty, jak automatyczne spowalnianie czasu w przypadku wykrycia przez wroga, co powinno pomóc w rozprawieniu się z przeciwnikiem zanim ten zaalarmuje kolegów i sprowadzi na naszą głową cały obóz.

Reklama

W porównaniu z poprzednią odsłoną serii, Assassin's Creed Odyssey rozszerza także zakres dostępnych strzał. Poza standardowym, drewnianym pociskiem mamy też strzały paraliżujące, zatruwające, podpalające, potęgujące obrażenia, rozwijające linę i tak dalej.

Wraca za to opcja kontrolowania strzały w locie, lecz główna różnica polega na tym, że bohater dysponuje teraz jednym łukiem, nie kilkoma typami - jak w Origins. Różne rodzaje pocisków to teraz po prostu umiejętności odblokowywane za pomocą punktów doświadczenia, a nie przez ekwipunek.

Ciekawostką jest także możliwość strzelania do kilku stojących obok siebie przeciwników, co przypomina nieco oznaczanie wrogów do automatycznego ostrzału, wprowadzone w najnowszych odsłonach Splinter Cell. Pamiętacie jeszcze Splinter Cell? Nowości w systemie walki za pomocą łuku prezentuje poniższy materiał wideo.

Assassin's Creed Odyssey ukaże się 5 października na PC, PS4 i Xbox One. Akcja przenosi się do roku 431 p.n.e., czterysta lat przed Assassin's Creed Origins. Weźmiemy udział w wojnie peloponeskiej, wcielając się w najemnika po stronie Aten lub Związku Peloponeskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje