Virtuix Omni VR: Bieżnia do rzeczywistości wirtualnej z przybliżoną datą premiery

Omni VR to stworzona przez firmę Virtuix i ufundowana przez internautów za pomocą Kickstartera bieżnia, która w połączeniu z Oculus Riftem i Kinectem umożliwiają niemalże całkowite "wejście" do świata wirtualnego.

Producenci urządzenia ujawnili właśnie jego przybliżoną datę premiery oraz cenę. Omni VR trafi do sklepów we wrześniu. Bieżnia kosztować ma 499 dolarów, a więc około 1500 zł. Biorąc pod uwagę charakter urządzenia, cena jest stosunkowo niska, ale jest jeden znaczący haczyk.

Do działania sprzęt potrzebuje gogli rzeczywistości wirtualnej pokroju Oculus Rifta i kontrolera. A tych w zestawie z bieżnią brak. To oznacza, że do kosztów urządzenia trzeba dorzucić jeszcze kilkaset dolarów za okulary VR. Po podliczeniu wszystkiego wychodzi całkiem duża suma.

A sam sprzęt skończy raczej jako gadżet, którym można pobawić się kilka minut. Zwłaszcza, że komfort rozgrywki na nim będzie raczej dyskusyjny, o czym można przekonać się oglądając jeden z opublikowanych w ciągu ostatnich miesięcy filmików:

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy