Reklama

Vesemir głównym bohaterem animacji Wiedźmin: Zmora Wilka od Netflix

​Tydzień temu włodarze platformy Netflix potwierdzili, że w obliczu ogromnego sukcesu "aktorskiego" serialu pracują także nad animowaną wersją przygód Wiedźmina. Teraz dowiedzieliśmy się, że głównym bohaterem będzie tutaj nie Geralt, lecz Vesemir, a do tego za młodu - otrzymamy prequel.

Projekt został oficjalnie potwierdzony na Twitterze, gdzie pojawił się wpis zapowiadający film animowany zatytułowany "The Witcher: Nightmare of the Wolf". Oficjalne polskie tłumaczenie nazwy to "Wiedźmin: Zmora Wilka". Obecnie nie znamy jeszcze daty premiery projektu.

Wcześniej o fabule pisano, że skupi się na "zupełnie nowym dla Kontynentu zagrożeniu", cokolwiek mogło to oznaczać. Poznaliśmy za to odpowiedzialne za "Zmorę Wilka" studio, a mianowicie Studio Mir, które ma na swoim koncie także ciepło przyjętą animację "Legend of Korra".

Obecnie nie wiemy, czy głosów postaciom użyczą aktorzy z serialu, ale oba projekty mają wspólnych producentkę i scenarzystę, czyli - odpowiednio - Lauren S. Hissrich i Beau DeMayo, więc taki podejście nie jest to wykluczone. Być może w Vesemira wcieli się sam Mark Hamill?

Reklama

Jeżeli zaś chodzi o datę premiery, to Netflix nie podał żadnych szczegółów w tym temacie, ale biorąc pod uwagę, że Tomek Bagiński już jakiś czas temu sugerował, że platforma ma dla fanów coś, co umili oczekiwanie na kolejne sezony serialu, to możemy spodziewać się jej jeszcze w tym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama