Reklama

Valve potwierdza plany stworzenia kolejnych iteracji Steam Decka

Steam Deck 2 czy Steam Deck X? Na pierwszej konsoli przenośnej się nie skończy. Zachęcone popularnością swojego sprzętu Valve poinformowało, że w przyszłości zobaczymy nowe wersje ich handhelda.

Steam Deck odniósł imponujący sukces na rynku konsolowym. Jego sprzedaż nie może się oczywiście równać z PlayStation czy Xboxami, ale wstrzelił się w bardzo interesującą niszę, którą z otwartymi ramionami przyjęli posiadacze PC. Zamówienia na konsolę wciąż przychodzą i wciąż nie można dostać jej od ręki.

Jednym z głównych powodów sukcesu Steam Decka jest oczywiście fakt, że od dnia premiery miał on obszerną bibliotekę gier. Valve opracował bardzo sprawny i przejrzysty system weryfikacji gier, a popularność konsola zachęciła dodatkowo deweloperów do pracowania nad swoimi tytułami i ich kompatybilnością ze Steam Deckiem.

Reklama

Valve najwyraźniej jest na tyle zadowolony z debiutu swojej konsol, że już teraz jest gotowy uznać go za wieloletni projekt i obiecać o dalszym rozwoju tego sprzętu. Firma ma w planach stworzenie drugiej iteracji Steam Decka, lepszej zarówno pod kątem software’u, jak i hardware’u. Rozwijać będzie się więc nie tylko sam SteamOS, ale potencjalnie nawet wygląd i możliwości konsoli.

Valve już wcześniej, nieco mniej oficjalnie, opowiadał o kolejnym Steam Decku. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych wypowiedział się w tym temacie Gabe Newell. Mówił wtedy, że twórcy chcą skupić się na możliwościach, jakie oferuje graczom przenośna konsola. Valve zastanawia się, co może zaoferować graczom Steam Deck, czego nie zrobi zwykły laptop.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Valve | Steam Deck

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy