Reklama

Użytkownicy Xbox Live wykorzystują Xboksa 360 do ominięcia nowego limitu znaków w nazwach kont

​Nowy limit dotyczący liczby znaków nowych kont Xbox Live nie obejmuje konsoli poprzedniej generacji Microsoftu, co jest dość ochoczo wykorzystywane przez jej posiadaczy.

Jakiś czas temu Microsoft skrócił maksymalną liczbę znaków dla nowych kont użytkowników Xbox Live z 15 do 12 i co ciekawe sama nowość została dobrze przyjęta przez posiadaczy Xboksów. Przeprowadzona zmiana nie objęła jednak starszej konsoli w postaci Xboksa 360, gdzie nazwa profili wciąż posiada limit 15 znaków, nawet w przypadku dopiero co zakładanych kont. Oczywiście kwestią czasu było, gdy ktoś odkryje wspomnianą furtkę i postanowi ją wykorzystać (szczególnie posiadając nowszą konsolę).

Na Reddit pojawiły się komentarze odnośnie obecności dawnego limitu na X360 oraz wpisy informujące o jego wykorzystaniu. Na ten moment opcja jest dostępna, aczkolwiek nie wykluczone, że Microsoft zdając sobie sprawę z sytuacji wypuści stosowną aktualizację również na Xboksie 360. Zmiany w gamertagach wprowadzono po to, żeby dany użytkownik mógł stworzyć pseudonim nawet w sytuacji wykorzystania go przez kogoś innego.

Reklama

Ponadto limit nie obejmuje kont utworzonych przed wprowadzeniem poprawki do systemu. Przy okazji warto wspomnieć, że w internecie udostępniono zdjęcia ukazujące prototyp Xbox Series X. Wyglądem przypomina ono konsolę zaprezentowaną jakiś czas temu przez Microsoft.

Z tylnej części obudowy umieszczono wejście na kabel Ethernet, HDMI, optyczne audio, kabel zasilający czy dwa porty USB-A. Niewykluczone, że finalny projekt będzie różnił się od tego, co zaprezentowano na fotografiach, ale czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się pod koniec bieżącego roku, gdy wyczekiwany sprzęt amerykańskiego producenta trafi do sprzedaży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy