Uncharted: Kolekcja nie do końca kompletna?

Jeżeli któryś z fanów marki po cichu liczył, że jakimś cudem do kolekcji dołączy także wydanie z konsoli PS Vita, to niestety, ale może przeżyć brutalne zderzenie z rzeczywistością.

Ok, ok, o tym, że zbiorcze wydanie ma zawierać wyłącznie trylogię znaną z PS3, wiedzieliśmy na długo wcześniej. Ale dopiero teraz Naughty Dog wyjaśniło, dlaczego nie zdecydowano się odświeżyć wydanego wyłącznie na Vitę Golden Abyss. I, co tu dużo gadać, wyjątkowo liche to tłumaczenie.

Podczas brytyjskich EGX Arne Meyer z Naughty Dog zadeklarował, że "zdecydowanie rozważano" dodanie do paczki Złotej Otchłani, acz zdecydowano się zarzucić ten zamiar, bo... gra nie stanowiłaby dobrego prologu dla zapowiedzianego na 2016 A Thief's End.

Jak twierdzi: "Zdaliśmy sobie sprawę, że te trzy gry - trylogia - zapewniają szczególny, narracyjny łuk prowadzący do Uncharted 4. Chcieliśmy stworzyć holistyczną kolekcję właśnie w tym celu, a Golden Abyss egzystuje trochę na uboczu serii".

Reklama

A choć tłumaczenie to miałkie (zwłaszcza, że akurat Vita - poza Japonią - raczej rynków nie zawojowała i odpicowanie Złotej Otchłani byłoby dla wielu graczy pierwszą szansą, by tę część w ogóle ograć), poniekąd rozumiemy. Zwłaszcza, że Golden Abyss to jedyna część serii, która powstała poza Naughty Dog.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Uncharted
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy