Reklama

Ubisoft zapowiada show zastępujące konferencję E3

​Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, deweloper postanowił przygotować sieciowy event w miejsce odwołanej prezentacji na E3.

Jak już pisaliśmy wielokrotnie, na skutek pandemii koronawirusa gracze zostali pozbawieni swojego największego dorocznego święta, a mianowicie targów Electronic Entertainment Expo.

Ba, po początkowych zapowiedziach organizatorów, którzy obiecywali zastępstwo online, nawet taka forma została ostatecznie porzucona, a Entertainment Software Association skupiło się na indywidualnych kontaktach z wydawcami i ich promocji na swojej stronie internetowej oraz przygotowaniach do przyszłorocznej wersji imprezy, “zupełnie przemodelowanej i lepszej niż kiedykolwiek".

Reklama

Na weryfikację tych zapewnień przyjdzie czas za rok, tymczasem musimy liczyć na deweloperów i wydawców, którzy samodzielnie postanowili przygotować dla nas specjalne wydarzenia online. Jednym z nich jest Ubisoft, który jeszcze jakiś czas temu miał pewne wątpliwości związane z taką formą prezentacji, ale najwyraźniej uznał, że lepsze to niż nic i właśnie zapowiedział swoją pierwszą w historii cyfrową konferencję. Ta nosi nazwę Ubisoft Forward i odbędzie się 12 czerwca, a studio obiecuje wiele ekscytujących zapowiedzi w stylu E3.

Możemy więc liczyć na ekskluzywne newsy na temat gier, ekscytujące ujawnienia i wiele innych, dlatego warto zarezerwować sobie ten dzień w kalendarzu - transmisja od godziny 21:00 naszego czasu. Niestety Ubisoft nie ujawnił, jakich gier należy się spodziewać na Ubisoft Forward - pewniakiem jest tylko Assassin's Creed Valhalla, którego pierwszy “gameplay" tak rozzłościł fanów, że studio ma coś do udowodnienia, ale nie powinno też zabraknąć Watch Dogs: Legion i Rainbow Six Quarantine.

Data eventu mocno zbiega się w czasie z kolejną odsłoną Xbox 20/20, podczas którego Microsoft ma w planach ujawnienie gier na Xbox Series X od swoich wewnętrznych studiów (oby lepszych niż te pokazane ostatnio w ramach pokazu od deweloperów third-party), widać więc, że producenci chcą dać fanom gier wideo choćby namiastkę targów E3.

Gigant z Redmond nie ukrywa bowiem, że ta impreza jest dla niego co roku bardzo ważna i jak pisał na Twitterze szef działu Xbox, Phil Spencer, cały zespół Xboxa próbuje dostosować się do nowej sytuacji i celebrowania nowej generacji gamingu za pomocą cyfrowego wydarzenia, które będzie można obejrzeć w sieci.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy