Reklama

Przecieki sugerują, że wielkie marzenie fanów Assassin’s Creed może się spełnić

​Światło dzienne ujrzały nowe szczegóły dotyczące dalszych losów serii Assassin’s Creed. Wiele źródeł podaje, że nowa gra właśnie powstaje, a jej fabuła będzie zlokalizowana w miejscu, na które czeka wielu fanów.

Według serwisu Kotaku, nowa gra ma nazwę kodową Project Red, a według szanowanego dziennikarza Bloomberga, Jasona Schreiera, będzie częścią projektu Infinity - gry usługi, w którą prawdopodobnie ma zmienić się seria Assassin’s Creed.

Ponad to, nowa gra ma w końcu zostać osadzona fabularnie w Azji - prawdopodobnie w Japonii. Byłoby to spełnienie oczekiwań i próśb wielu fanów, którzy o Japonię prosili jeszcze przed premierą Assassin’s Creed Valhalla.

Reklama

Azja znów na ustach fanów Assassin’s Creed

Nie wszystkie serwisy potwierdzają, że chodzi konkretnie o Japonię, ale wiadomo, że taka lokalizacja była przynajmniej wewnętrznie dyskutowana przez Ubisoft. Pokrywa się to z oficjalnymi wypowiedziami przedstawicieli firmy, który sami przyznawali nie raz, że Japonia była rozważana jako miejsce akcji jednej z kolejnych gier z tej serii.

Poza tym, jeden raz w historii AC zdarzyło się, że akcja zawędrowała na Daleki Wschód, konkretnie w grze mobilnej Assassin’s Creed Memories, która rozgrywała się w czasach i na terytorium feudalnej Japonii. Nie jest to więc tło historyczne, które autorzy muszą dopiero poznawać.

Czy Ubisoft szykuje coś jeszcze?

Jednak ani Project Red, ani Infinity nie muszą być jedynymi projektami Ubisoftu jeśli chodzi o markę Assassin’s Creed. Według serwisu Kotaku, studio pracuje nad jeszcze jednym tytułem - Project Rift - który ma być grą na nieco mniejszą skalę.

Rift wywodzi się ponoć z Valhalli, do której miał być dodatkiem, ale na jakimś etapie rozwijania projektu uznano, że powstanie z tego samodzielna gra. Ta część ma zostać umieszczona w Bagdadzie. Ponoć też w trakcie prac nad grą autorzy napotkali na pewne trudności, musieli więc podjąć decyzję o opóźnieniu premiery.

Wszystkiego na temat przyszłości serii powinniśmy się natomiast dowiedzieć już wkrótce z oficjalnego źródła - na wrzesień zaplanowano specjalne wydarzenie, w czasie którego powinniśmy poznać kilka najważniejszych tajemnic serii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy