Reklama

Twórcy War Thunder - "PS4 jest potężniejsze od XBO"

Zwolennicy Sony dostali do ręki kolejny argument, który mogą wykorzystać w rozpoczynającej się na nowo "wojence" pomiędzy fanami Xboksa, a PlayStation.

A to za sprawą przedstawicieli studia Gaijin Entertainment, którzy wyjaśniając, dlaczego War Thunder nie pojawi się na Xboksie One stwierdzili, że konsola jest znacznie słabsza od PS4.

W wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej magazynu Edge, Anton i Kiril Yudintsevowie z Gaijin Entertainment wyjawili, że głównym powodem, dla którego War Thunder nie pojawi się na XBO, jest fakt, iż w przeciwieństwie do Sony Microsoft nie gwarantuje odpowiedniego wsparcia sieciowego.

Producenci PlayStation 4 pozwalają na wspólną zabawę posiadaczom PC-tów i konsol. Podobnie ma się sprawa z aktualizacjami, które będą pojawiać się w tym samym czasie na komputerach i PS4. Natomiast gigant z Redmond ponoć jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji co do gier opartych na modelu F2P i kwestii gier niezależnych. Poza tym, Xbox One nie umożliwia rozgrywki z właścicielami innych platform.

Reklama

Yudintsevowie podkreślają, że co prawda moc poszczególnych konsol nie była istotna w podejmowaniu decyzji o wydaniu War Thunder tylko na PS4, ale mają wrażenie, że urządzenie Sony jest potężniejsze od XBO. Jak bardzo?

"Karta graficzna jest o około 40% mocniejsza. Pamięć DDR5 jest o połowę potężniejsza od DDR3, ale pojemność jest większa na Xboksie One, więc wszystko zależy od tego, co aktualnie robisz" - mówi Anton.

Pytanie tylko czy rzeczywiście te różnice będą miały jakiś wpływ na kształt gier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje