Twórcy Tropico zapowiedzieli nową grę sci-fi Stranded: Alien Dawn

​Gamescom przyniósł jak na razie graczom bardzo wiele atrakcji. Po wypełnionym po brzegi grami Opening Night Live deweloperzy prezentują swoje plany na przyszłość. Jednym z tych planów jest Stranded: Alien Dawn.

Po trzech latach przerwy ze względu na pandemię gracze znów mogą odwiedzić Gamescom. Targi rozpoczęły się 24 sierpnia i jak co roku, setki tysięcy fanów z całego świata śledzą to wydarzenie w celu znalezienia gier, w które będą grali przez następny rok. Bardzo ciekawą propozycję dla miłośników management simów jest Stranded: Alien Dawn.

Zapowiedziana właśnie produkcja science-fiction jest dziełem twórców Tropico. Spod ich skrzydeł wyszło bardzo wiele odsłon tej serii, które cieszyły się w swoim gatunku dużą popularnością.

Reklama

Kilka lat temu deweloperzy zdecydowali się jednak odejść od Tropico w kierunku nowych projektów. W ten sposób powstało Surviving Mars w 2018 roku, a cztery lata później - Stranded: Alien Dawn.

Z Karaibów ponownie przenosimy się w kosmos. Tym razem trafiamy jednak na fikcyjną planetę, a naszym celem jest nie kolonizacja, jak to było w przypadku Surviving Mars, ale eksploracja i przeżycie. Grupa astronautów trafia na opuszczoną planetę i muszą szukać materiałów, żeby od podstaw stworzyć całe miasto.

Fani Haemimont Games wiedzą już prawdopodobnie, czego spodziewać się po tej produkcji. Budując naszą małą cywilizację, będziemy trafiać na różne wyzwania, które trzeba stopniowo wykonywać, aby nie doprowadzić do upadku miasta i śmierci astronautów. Z czasem w nasze ręce będzie trafiała również coraz bardziej zaawansowana technologia.

Stranded: Alien Dawn już w październiku ma trafić w ręce graczy w formie Early Accessu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy