Tropico 6 ponownie opóźnione

​Ekonomiczna strategia o zarządzaniu tropikalnymi wyspami - Tropico 6 - notuje kolejne opóźnienie premiery. Produkcja studia Limbic Entertainment zadebiutuje 29 marca tego roku, a nie jak dotychczas zakładano, jeszcze w styczniu. Jedyna platformą docelową pozostaje PC.

Kolejna odsłona zasłużonej serii zmierza także na konsole PS4 oraz Xbox One, ale w późniejszym terminie. Nie jest to pierwsza zmiana założeń. Firma wydawnicza Kalypso Media zakładała na samym początku, że opublikuje grę jeszcze w 2018 roku, ale - jak widać - planów nie zrealizowano.

"Podczas przerwy świątecznej spędziłem przy Tropico 6 wiele godzin i bardzo podobało mi się to, co widziałem. Ale w mojej skromnej opinii nie wystarczy, że gra nam się podoba. Chcę ją pokochać! Tropico 6 jest więc bardzo dobre, lecz nie wspaniałe" - wyjaśnia Simon Hellwig, szef Kalypso Media.

Reklama

"Łącząc moje osobiste odczucia z opiniami zgromadzonymi od tysięcy oddanych fanów z całego świata podczas testów beta, Kalypso zdecydowało się przełożyć premierę o kilka miesięcy" - dodaje menedżer w liście otwartym do oczekujących graczy, opublikowanym na oficjalnej stronie firmy.

W ramach zadośćuczynienia za opóźnienie, a także jako zachęta do składania zamówień przedpremierowych, pierwszy z zaplanowanych dodatków DLC dostępny będzie za darmo. O ile zdążymy złożyć zamówienia do najbliższego czwartku, 10 stycznia, do godziny 19:00.

W Tropico 6 gracze ponownie pokierują El Presidente - dyktatorem sprawującym władzę nad tropikalną wyspą. Rządzenie krajem po raz kolejny sprowadzi się do dbania o potrzeby mieszkańców oraz budowania kolejnych konstrukcji.

W najnowszej odsłonie twórcy oddadzą do dyspozycji użytkowników największy archipelag w historii serii. To oznacza, że po raz pierwszy zajmiemy się nadzorowaniem kilku wysp jednocześnie. Poza tym pojawi się możliwość wysłania do innych państw agentów z zadaniem wykradnięcia tamtejszych cudów architektonicznych.

W grze znajdzie się przeprojektowany system transportu i infrastruktury. Podczas zabawy gracze skonstruują drogi oraz tunele, a także zapewnią taksówki oraz autobusy, którymi przemieszczą się odwiedzający kraj turyści.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy