Reklama

Gamescom 2022: Scars Above - zapowiedziano nowy horror science-fiction

​Studio Mad Head Games zapowiedziało nowy kosmiczny action-horror, Scars Above.

Zwiastun, prezentujący nowe dzieło Mad Head Games zadebiutował podczas tegorocznego Gamescom, przynosząc graczom tajemniczy i niebezpieczny świat, który gracze będą mogli eksplorować oczami głównej bohaterki - doktor Kate Ward. Twórcy zapowiadają tym samym bardzo intrygującą historię.

Tam gdzie są Obcy, tam zwykle coś idzie nie tak

Zwiastun gry zaczyna się od spojrzenia na monumentalną strukturę, przypominającą egipskie piramidy, która lewituje na orbicie Ziemi. Okazuje się, że ten niezwykły obiekt jest zamieszkany przez Obcych, którzy planują atak na naszą planetę. W zasadzie to nie do końca powiedziano czy Obcy mieszkają w piramidzie, czy ona sama jest jakąś formą obcej cywilizacji.

Reklama

Ziemia formuje zespół, złożony z inżynierów i naukowców, którzy mają zbadać zagrożenie. Niestety, coś idzie nie tak i badacze zostają przeteleportowani przez Obcych na kompletnie nieznaną ludziom planetę.

Wspomniana wcześniej doktor Kate Ward należy do zespołu nieszczęśników i teraz nie pozostaje jej nic innego jak zbadać świat, do którego trafiła, odnaleźć resztę zespołu i czym prędzej opuścić to nieprzyjazne miejsce.

Niektórzy gracze w trakcie oglądania zwiastuna z pewnością skojarzą niektóre jego elementy z innymi grami, jak na przykład Returnal. Są to między innymi - perspektywa trzeciej osoby połączonej z elementami strzelania, kobieta jako główna bohaterka postawiona naprzeciwko obcej rasy.

Są też elementy, które mogą kojarzyć się graczom z serią Dead Space - nowy tytuł ma mieć zawartość przeznaczoną raczej dla starszej, o ile nie dorosłej widowni, sporo przemocy oraz niezbyt przyjemne wizualnie obrazy mutacji ludzi oraz Obcych.

Obcy spotyka Alicję w Krainie Czarów

Jednak gra zawiera również wiele elementów bardzo oryginalnych. Returnal to przede wszystkim arcade’owa strzelanka, natomiast w Scars Above gracze muszą pilnować m.in. staminy, tworzyć broń i wyposażenie oraz używać ataków specjalnych do pokonywania przeszkód.

Autorzy zapowiadają również ekscytujące walki z bossami oraz bardzo zróżnicowane otoczenie, podzielone na różne biomy - każdy z zupełnie innymi, zaskakującymi zagrożeniami czyhającymi na graczy. Reżyser kreatywny gry opisał ją w jednym z wywiadów jako połączenie Aliena i Alicji w Krainie Czarów.

Gra pierwotnie miała ponoć pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, ale ostatecznie jej premierę zaplanowano na 2023 - nie podano natomiast żadnej konkretnej daty.

Scars Above zapowiada się na bardzo rozbudowany tytuł, największy w dotychczasowej historii studia Mad Head, w dodatku to ich pierwsza gra na konsole - do tej pory firma tworzyła tytuły jedynie na PC oraz telefony komórkowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy