Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórcy Mass Effect: Andromeda o wersji PC i DLC

​Po ujawnieniu konkretnej daty premiery i zaprezentowaniu nowego fragmentu gameplayu, twórcy Mass Effect: Andromeda podali kilka dodatkowych szczegółów na temat kolejnej odsłony kosmicznej serii.

W opublikowanym przez firmę Nvidia filmie dyrektor generalny studia BioWare, Arryn Flynn, wyjawił, że w wersji PC dostępna ma być technologia HDR. Pojawi się też możliwość - o ile ktoś dysponuje odpowiednio mocnym sprzętem - uruchomienia gry w rozdzielczości 4K.

Reklama

Ponadto na komputerach tytuł otrzyma wsparcie dla opracowanego przez producenta kart graficznych GeForce narzędzia Ansel. Aplikacja umożliwia zapisywanie zrzutów ekranowych w 360 stopniach. W przypadku Mass Effect: Andromeda, grafiki będzie można publikować na Facebooku.

To jednak nie wszystko. Odpowiadając na pytanie jednego z fanów, Flynn poinformował za pośrednictwem Twittera, że wersja PC ma obsługiwać rozdzielczości ultrapanoramiczne, a więc w formacie 21:9.

Natomiast Ian S. Frazier, główny projektant produkcji, zdradził - również na "ćwierkaczu" - że Mass Effect: Andromeda w wydaniu komputerowym pozwoli na zabawę z pomocą padów. Jest to duża zmiana względem poprzednich części, które na "blaszakach" nie obsługiwały zewnętrznych kontrolerów.

Nadal jednak nie ujawniono wymagań sprzętowych. Na zalecane konfiguracje sprzętowe będziemy musieli poczekać do przyszłego miesiąca - Flynn obiecał za pośrednictwem Twittera, że wówczas powinny zostać podane. Niewykluczone, że wówczas poznamy też więcej szczegółów na temat edycji PC.

Twórcy poruszyli też kwestię DLC. Dyrektor generalny BioWare został zapytany przez jednego z fanów, czy autorzy zamierzają wydać przepustkę sezonową. Podobnego pakietu nie będzie, ale wygląda na to, że rozszerzenia do Mass Effect: Andromeda jednak powstaną - większą ilością szczegółów na ten temat twórcy podzielą się w późniejszym terminie. Wkrótce zaprezentują też nowe informacje dotyczące trybu sieciowego.

Z kolei na oficjalnym Twitterze serii ujawniono, że osoby posiadające abonament EA Access - usługi dla właścicieli konsol Xbox One - będą mogli rozpocząć zabawę wcześniej. Michael Gamble, producent gry, dodał, że z oferta skierowana zostanie też do subskrybentów bliźniaczego Origin Access, które dostępne jest na PC.

W planach jest są też kolejne nagrania z fragmentami rozgrywki. Na razie opublikowano jednak film, w którym aktorzy podkładający głos głównym bohaterom - rodzeństwu Ryderów - opowiadają o swoich pracach nad produkcją.

Mass Effect: Andromeda ukaże się 23 marca na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć dwa wspomniane wyżej materiały - z Arrynem Flynnem i "głosami" postaci, którymi pokierujemy w grze.

Film od Nvidii:

Nagranie z aktorami:

Dowiedz się więcej na temat: Mass Effect: Andromeda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje