Twórcy gry S.T.A.L.K.E.R. 2 ujawniają szczegóły produkcji. Mogą one zadowolić graczy

S.T.A.L.K.E.R. 2 to gra, na którą czekają miliony graczy na całym świecie. Dla wielu S.T.A.L.K.E.R. to symbol gier z post-apokaliptycznym światem. Twórcy ze studia GSC Game World udzielili wywiadu, w którym opowiedzieli o szczegółach gry, która ma powstać już w przyszłym roku.

S.T.A.L.K.E.R. z przytupem zagościł na salonach

Ukraińska produkcja z gatunku survival horror jest przygotowywana przez studio GSC Game World. Pierwsza część gry S.T.A.L.K.E.R. została w 2007 roku i nosiła podtytuł "Cień Czarnobyla". Akcja toczyła się w niedalekiej przyszłości przy dawnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Na jej terenie po niespełna 30 latach od katastrofy z 1986 roku, zaczęto obserwować nieznane wcześniej stworzenia, które tam powstały na skutek nadmiernego promieniowania.

Reklama

Fabuła produkcji była niezwykle interesująca. Główny bohater o pseudonimie “Naznaczony" cierpiał na amnezję. Pamiętał tylko o jednym swoim celu życiowym - musiał zabić Striełoka. Nie wiedzieliśmy jednak, kim jest ów człowiek i dlaczego główny bohater miał go zabić. Bohater mógł korzystać z bardzo różnorodnego arsenału broni. W ekwipunku znalazł się m.in. pistolet, karabin oraz chociażby nóż.

Gra dzięki nietypowej warstwie fabularnej zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że mogliśmy wykonywać zadania w wybranej przez nas kolejności oraz było aż siedem różnych zakończeń, co w czasach premiery gry (2007r.) było dosyć nowatorskim rozwiązaniem. Rozpoznawalność serii sprawiła, że powstały różne jej adaptacje. Na podstawie serii wydano ponad 80 różnych powieści inspirowanych S.T.A.L.K.E.R.-em.  Pojawiły się one głównie na rynku rosyjskim oraz niemieckim i zostały sprzedane w milionowych nakładach. Próbowano także stworzyć serial na podstawie wydarzeń z gry, ale po nakręceniu kilku odcinków postanowiono zrezygnować z projektu.

Wielkie kłopoty przy tworzeniu S.T.A.L.K.E.R.-a 2

Rok i dwa lata po premierze pierwszej gry wydano kolejne dwie części, które także cieszyły się sporą popularnością. W 2010 zapowiedziano grę S.T.A.L.K.E.R. 2. Wydanie tej produkcji wiązało się jednak z mnóstwem komplikacji. Dwa lata później studio GSC Game World straciło prawa do marki, a w 2018 powrócono do prac nad kontynuacją. Te jednak zostały ponownie wstrzymane - tym razem przez inwazję Rosji na Ukrainę.

Teraz jednak prace trwają pełną parą i wiele wskazuje na to, że w końcu dojdzie do premiery długo oczekiwanej drugiej części. Po drodze twórcy musieli się zmierzyć m.in. z wyciekiem kodu źródłowego gry, czego dokonali rosyjscy hakerzy. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że deweloperzy największe kłopoty mają już za sobą. Poinformowano właśnie o szczegółach nadchodzącego S.T.A.L.K.E.R.-a 2.

Twórcy odkrywają pierwsze karty

Jeden z przedstawicieli twórców gry udzielił obszernego wywiadu serwisowy gamersky.com. Pada tam wiele ciekawych kwestii i nowych informacji w sprawie nadchodzącego S.T.A.L.K.E.R.-a. Przedstawiciel ukraińskiej firmy poinformował m.in. o tym, że tryb fabularny będzie bardzo obszerny. Według szacunków twórców, należy spędzić przy grze około 40 godzin, by dobrnąć do napisów końcowych.

To dobra wiadomość dla graczy lubiących tryb singleplayer. W niektórych produkcjach twórcy niestety po macoszemu potraktowali fabułę, by większe zasoby przerzucić na tryb wieloosobowy. W tym przypadku tak nie będzie. Twórcy wspomnieli także o technologiach użytych do dopracowania warstwy wizualnej.

"Zastosowanie nowej technologii pozwala nam zaprezentować ogromny, otwarty świat. Ograniczenia starego silnika zmusiły nas do zmniejszenia wielu szczegółów grafiki. Nie moglibyśmy tego zrobić bez Unreal Engine 5, a globalny system oświetlenia pozwala nam na uzyskanie realistyczniejszych przejść między dniem i nocą, a także pojawianie się różnych warunków pogodowych" - powiedzieli przedstawiciele firmy produkującej grę.

Z wywiadu wynika, że gra otrzyma dwa tryby graficzne. Jeden z nich będzie zorientowany na wyświetlanie obrazu w 60 klatkach na sekundę. Ponadto gra ma nie być nadzwyczajnie wymagająca, przynajmniej na minimalnych ustawieniach. Otóż gra ma obsługiwać karty z półki GTX 1060, więc według tych słów nie trzeba posiadać drogiego komputera, by móc cieszyć się rozgrywką.
Data premiery jak na razie jednak jest tajemnicą. Wiemy jednak to, że produkcja ma ukazać się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: S.T.A.L.K.E.R. 2 | GSC Game World
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy