Reklama

Twórcy Dead by Daylight rozpoczynają prace nad nowym multiplayerem

​Czyżby Behavious Interactive planowało dalsze eksperymenty w świecie multiplayer horrorów? Studio odpowiedzialne za Dead by Daylight pracuje najwyraźniej nad nową grą.

Sukces Dead by Daylight

Dead by Daylight można z czystym sumieniem uznać za sukces. Gra zadebiutowała w czerwcu 2016 roku, zaliczyła kilka głośnych kolaboracji i zbudowała w międzyczasie bardzo aktywną i oddaną społeczność. Nawet w momencie pisania tego artykułu online na Steamie jest blisko 40 tysięcy ludzi, a rekord z ostatnich 24 godzin wynosi ponad 55 tysięcy.

Behavious Interactive dokonało pozornie niemożliwego i stworzyło niesymetryczny multiplayer, który sprawia tonę frajdy obu stronom rywalizacji. Gra jest zaskakująco dobrze zbalansowana, a po sześciu latach regularnych aktualizacji ma dziesiątki postaci, zabójców i mnóstwo różnych wariantów map. Fanom Dead by Daylight ciężko się nudzić.

Reklama

Nowe plany Behaviour Interactive

Dead by Daylight wciąż cieszy się sporą popularnością, ma swoich oddanych graczy, a nawet streamerów i trudno spodziewać się, żeby Behaviour miało prędko zrezygnować z dalszego rozwoju gry. Ostatnie oferty pracy studia wskazują jednak na to, że deweloperzy chcą spróbować swoich sił w nowym tytule.

Oferty jasno dają do zrozumienia, że mamy do czynienia z grą online i podobnie jak Dead by Daylight, gracze konsolowi dostaną port wersji PC. Hasło "nowe IP" sugeruje dodatkowo, że Behaviour nie ma w planach sequela swojej aktualnej gry albo jakiegoś spin-offa. Niestety żadna z ofert nie pozwala nam domyślić się, czy mamy do czynienia z podobnym gatunkiem, czy może twórcy odchodzą w zupełnie nowym kierunku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy