Reklama

TinyScreen - najmniejsza na świecie konsola do gier?

​W serwisie crowdfundingowym Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na ciekawy mini-wyświetlacz TinyScreen, który z powodzeniem może się stać najmniejszą na świecie konsolą do gier czy też inteligentnym zegarkiem. Zastosowań jest wręcz nieograniczona ilość!

TinyScreen to specjalny wyświetlacz, który działa w oparciu o platformę Arduino. Jego przekątna wynosi 0,96 cala, a rozdzielczość to 96x64 pikseli. Ekran odwzorowuje 16-bitową paletę kolorów.

Nie to jest jednak najważniejsze w tym urządzeniu. Z racji, iż działa w kooperacji z platformą Arduino, użytkownicy mogą z niego zrobić niemal wszystko - np. inteligentny zegarek, konsolę do gier czy okulary rozszerzonej rzeczywistości.

Wszystko dzięki dodatkowym "płytkom", które składają się ze sobą niczym klocki LEGO. W ten sposób dodawać można kolejne moduły - np. Bluetooth 4.0 czy czytnik kart microSD, dzięki czemu urządzenie będzie odtwarzać filmy zapisane w pamięci przenośnej.

Reklama

Twórcy zapewniają, że po wyjęciu z pudełka TinyScreen pozwala na uruchomienie trzech aplikacji - smartwatcha, konsoli do gier oraz odtwarzacza wideo. Wystarczy obudować to w odpowiednią konstrukcję, by stworzyć własne urządzenie. TinyScreen posiada cztery przyciski zlokalizowane po dwóch stronach wyświetlacza, które można zaprogramować do wykonywania wybranej czynności.

Najbardziej podstawowy zestaw można już zakupić za 25 dolarów. Wersja z procesorem, baterią i portem USB to koszt 50 dolarów. Im droższą paczkę zakupimy, tym więcej przydatnych elementów znajdziemy wewnątrz. Szczegółowy opis poszczególnych zestawów znajduje się na Kickstarterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy