The Last of Us - remake trafi na PC?

Studio Naughty Dog najprawdopodobniej pracuje nad remake'iem The Last of Us. Możliwe, że gra trafi nie tylko na PlayStation, ale także na PC.

Do takich wniosków skłania króciutki tweet użytkownika o pseudonimie The Snitch. Autor napisał w nim: "PART 1 - 02.09.2022", dodając do tego emoji z padem i laptopem. Co prawda w wiadomości nie pada tytuł gry, ale określenie "PART 1" najprawdopodobniej wskazuje na pierwszą część The Last of Us, o której remake'u czytamy już od jakiegoś czasu (na razie nieoficjalnie). 

2 września 2022 roku to prawdopodobnie przewidywana data premiery, a emoji z padem i laptopem sugerują, jakoby wznowienie przygód Joela i Ellie miało trafić nie tylko na konsole (raczej wyłącznie PlayStation 5), ale również na pecety.

Reklama

Można by powiedzieć, że to tylko niewinny tweet, ale jego autor - The Snitch - zasłynął ostatnio jako dobrze poinformowany insider. Przed ostatnią edycją State of Play przedstawił listę gier, które zostały podczas niej zaprezentowane.

The Last of Us otrzyma pełnoprawny remake?

O remake'u The Last of Us pisze się już od jakiegoś czasu, choć tylko nieoficjalnie. Po Twitterze krążą doniesienia o tym, że gra doczeka się pełnoprawnego remake'u, opracowanego na nowym silniku graficznym. W związku z tym możemy się go spodziewać raczej wyłącznie na PlayStation 5 i - jeśli The Snitch ma rację - na PC. Możliwe, że Sony szykuje oficjalną zapowiedź wznowienia na jedną z nadchodzących branżowych imprez, takich jak choćby Summer Game Fest.

The Last of Us zadebiutowało w 2013 roku, w wersji na PlayStation 3. W 2014 na PlayStation 4 ukazał się remaster. Oba tytuły zdobyły bardzo wysokie oceny. W portalu Metacritic średnia nota w obu przypadkach wynosi 9,5/10. Wydany w 2020 roku sequel został oceniony niewiele gorzej (9,3/10).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy