The Last of Us Part I niegrywalne na komputerach. Naughty Dog zabiera głos

Naughty Dog zaliczyło wpadkę i jak się okazuje, wcale nie małą. The Last of Us Part I zadebiutowało już na platformie PC, ale problemy techniczne towarzyszące tej premierze są tak liczne, że uruchamianie gry w takim stanie pozbawione jest sensu. Producenci z Naughty Dog zabrali już w tym temacie głos.

The Last of Us rozgrzewa wszystkich. Kilka miesięcy temu odświeżone wydanie pierwszej odsłony gry pojawiło się na platformie PS5. Gracze chwalili gameplay i sporo smaczków, które dodano do remakeu. Produkcja od samego debiutu chodziła nienagannie i zebrała wiele pochlebnych opinii np. w serwisie Metacritic.

W styczniu na platformie HBO Max zadebiutował wyczekiwany serial The Last of Us, będący wierną adaptacją opowieści gry o tym samym tytule. Dzieło idealnie wpasowało się w gusta graczy i stanowiło idealny wstęp dla wszystkich posiadaczy pecetów, przygotowujących się na nadejście debiutu tej gry na rzeczonej platformie.

Reklama

The Last of Us na PC w stanie dalekim od idealnego

I tak oto (z poślizgiem czasowym) na rynku zagościł The Last of Us Part I PC. Niestety Naughty Dog zaliczyło w tym przypadku sporą wpadkę. Produkcja od samej premiery nie jest grywalna. Shadery wczytują się wręcz w nieskończoność nawet na wydajnych komputerach. Prócz tego występują liczne spadki klatek na sekundę w najbardziej losowych scenach. Czarę goryczy przelewa samoistne wyłączanie się gry.

Naughty Dog za pośrednictwem swoich kanałów komunikacyjnych przekazało informację, że stale pracuje nad rozwiązaniem zgłaszanych problemów. Najczęściej występujące kłopoty związane z tą grą:

  • Bardzo długie ładowanie shaderów
  • Brak stabilności i zmniejszona wydajność przez ładowanie shaderów
  • Nawet jeśli sprzęt spełnia minimalne wymagania, gra potrafi się nie uruchomić
  • Potencjalne wycieki pamięci

O licznych problemach alarmują także gracze na Steamie. Aktualnie w momencie pisania artykułu The Last of Us Part I PC zgromadził większość negatywnych recenzji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Naughty Dog
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy