The Last of Us HBO: Kim jest tajemniczy brat Kathleen?

​W najnowszym odcinku The Last of Us poznajemy nieco lepiej historię Kathleen i jej brata, ale nadal jesteśmy daleko od całej prawdy. Kim więc jest ta tajemnicza postać? UWAGA: spoilery.

Kathleen, którą poznaliśmy w poprzednim odcinku, jest liderką buntowników z Kansas City. Według świata gry, buntownicy to po prostu Łowcy. W 4. odcinku Kathleen z zimną krwią zabija lekarza, z którym wiąże ją rodzinna historia, a swoim buntownikom każe przeczesywać miasto w poszukiwaniu wszelkich kolaborantów, którzy współpracowali z rządową organizacją FEDRA. Dopiero piąty odcinek rzuca więcej światła na to skąd wzięła się jej żądza zemsty na Henrym i kim jest jej brat.

Reklama

Historia wyroku i zemsty

Brat Kathleen miał na imię Michael i wcześniej to on był liderem buntowników. Wszyscy darzyli go ogromnym szacunkiem, ale FEDRA wydała na niego wyrok, który Henry musiał wykonać by zdobyć leki dla ciężko chorego Sama. Henry wyjaśnia Joelowi, że Sam ma białaczkę - a jedynym źródłem leku była właśnie FEDRA. Zapasy nie były wielkie, więc służby nie zamierzały pozbywać się ich za bezcen - ceną było życie przywódcy rebeliantów.

Później Kathleen rozmawia ze swoją “prawą ręką", Perrym jak bezpiecznie czuła się gdy w dzieciństwie była pod opieką starszego brata. Domyśla się też, że Michael chciałby, aby wybaczyła Henry’emu - niestety ona sama nie widzi w tym żadnej sprawiedliwości. Wie też, że Henry byłby przerażony tym, co Kathleen robi w mieście. Perry odpowiada na tę wyidealizowaną wizję, że Michael był wielkim człowiekiem, ale niczego nie zmienił w sytuacji ich miasta.

Michael jak Jezus

W wywiadzie dla serwisu Variety, aktorka grająca rolę Kathleen, Melanie Lynskey wspomniała jak Craig Mazin opisywał jej jej relację z Michaelem - miała sobie wyobrazić, że jest siostrą Jezusa, którego ktoś brutalnie zabija, a ona jest tylko zwykłym człowiekiem, który ma przejąć po nim przywództwo.

Jednocześnie widzowie powinni mieć pełną świadomość, że ani Kathleen, ani Michael nie są postaciami w jakikolwiek sposób powiązanymi z grą. W świecie gry istnieje co prawda dwóch NPC o imieniu Michael, ale żaden z nich nie ma nic wspólnego z postacią, o której opowiada Kathleen. Co więcej, Łowcy w grze nie mają żadnego wyraźnie wskazanego przywódcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | HBO Max
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy