​Kim jest w Kathleen w The Last of Us? Wyjaśnienie postaci w serialu

The Last of Us wchodzi na wyższe obroty. Czwarty odcinek serialu ukazał nam kilka, niewidocznych do tej pory postaci. Jedną z głównych bohaterek, która gra pierwsze skrzypce jest Kathleen. Kim jest? Jakie są jej powiązania? Wyjaśniamy.

Uwaga! Poniższy materiał zawiera spoilery.

Umilkło już prawie całkowicie echo po kontrowersjach związanych z trzecim odcinkiem serialu The Last of Us. Craig Mazin do spółki z Neilem Druckmannem zaserwowali nam przyspieszone tętno w czwartym epizodzie, który zaprezentował ogrom dynamicznej akcji i kilka sensacyjnych, tajemniczych wątków.

Joel i Ellie wyruszyli do Wyoming w celu znalezienia Tommy’ego, brata naszego głównego bohatera. Więzi między protagonistami ewidentnie się zacieśniają, a zdarza się nawet, że Joel coraz częściej rozumie żarty 14-letniej kompanki. Niestety dwójka wpada w zasadzkę podczas objazdu w Kansas City. Dochodzi do strzelaniny i kilku makabrycznych scen.

Reklama

Właśnie w tym miejscu poznajemy tajemniczą postać o imieniu Kathleen, w którą wciela się aktorka Melanie Lynskey. 

Kathleen w The Last of Us - kim jest nowa tajemnicza postać? Dlaczego nie było jej w grze?

Kathleen to bezwzględna przywódczyni Łowców, nowo ukształtowanej formacji zbudowanej z osób ocalałych. Grupa wypędziła z miasta żołnierzy FEDRY i przejęła kontrolę nad terytorium. Łowcy nastawieni są na walkę do samego końca, przemoc i egzekucje. Kobietę poznajemy mniej więcej w połowie czwartego epizodu, podczas przesłuchania lekarza w sprawie miejsca pobytu Henry’ego.

Wnioski z przesłuchania, jak również z zaprezentowanych później wydarzeń rzucają nieco więcej światła na Kathleen. Okazuje się, że jej brat został zabity przez żołnierzy FEDRA. Przywódczyni nakazuje swoim żołnierzom za wszelką cenę znaleźć Henry’ego.

Warto dodać, że Kathleen nie uraczyła nas swoją obecnością w grze - to postać stworzona na potrzeby serialu. Rodzi się jednak kilka intrygujących spekulacji. Pomimo absencji Kathleen w oryginalnej grze The Last of Us, mogła ona być niewidzialną dla widzów przywódczynią formacji Łowców.

Najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych odcinków nieco więcej dowiemy się o tej tajemniczej postaci. Wątpliwe jest, by twórcy serialu zamknęli wątek bohaterki Kathleen.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max | The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy