The Last of Us drugim największym serialowym projektem HBO

Osoby odpowiedzialne za serial The Last of Us chyba nie mogły sobie wymarzyć lepszego startu ich produkcji - oby tylko udało się utrzymać ten poziom.

Jak pokazują najnowsze statystyki, dostępny w Polsce na platformie HBO Max serial The Last of Us jest jednym z największych projektów tej platformy od czasu premiery Rodu Smoka. Pierwszy odcinek adaptacji słynnej serii gier obejrzało już łącznie około 4,7 miliona widzów. A badania popularności seriali HBO wskazują, że to dopiero początek - kolejne odcinki może obejrzeć dwu-, a nawet czterokrotnie większa liczba widzów. Wszystko zależy od tego jak bardzo rozkręcony zostanie “hype" po kolejnych odcinkach.

Reklama

Ród Smoka z dwukrotnie lepszym wynikiem

Dla porównania, pierwszy odcinek Rodu Smoka obejrzało niecałe 10 milionów widzów. I choć wynik The Last of Us przy tych liczbach nieco blednie, to nadal trzeba pamiętać, że to bardzo imponujący wynik - szczególnie jeśli mówimy o produkcji, która powinna (przynajmniej w teorii) interesować wyłącznie graczy.

Oceny widzów i krytyków wyrażają zachwyt

Doskonałe wyniki wzmacniają dodatkowo oceny recenzentów, jak również zwykłych widzów. Wszyscy zgodnie i wysoko oceniają grę aktorską, wierność oryginałowi w najdrobniejszych detalach pojedynczych scen i mocne, chwytające za serce momenty. Aktualnie w serwisie RottenTomatoes serial ma średnia ocen widzów na poziomie 96/100 (średnia ze 118 ocen), a wśród krytyków - aż 99/100 (średnia z 3815 ocen). To bez wątpienia wynik jakim mało który serial czy film na podstawie gry może się poszczycić.

Jednym słowem - rok 2023 zaczął się dla miłośników gier doskonale, oby kolejne tygodnie też takie były.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max | The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy