Reklama

​"The Evil One". Powstaje gra inspirowana powieścią "Zły" Leopolda Tyrmanda

"Zły" - brutalna, kryminalna powieść jednocześnie najbardziej znamienite dzieło Leopolda Tyrmanda otrzyma swoją grową adaptację. Nad tytułem pracuje studio RedDeer.Games.

Leopold Tyrmand to kolejny pisarz po Andrzeju Sapkowskim i Stanisławie Lemie, którego twórczość przetrze kolejne ścieżki branży gier wideo. Zarząd spółki RedDeer.Games poinformował, iż zawarł wieloletnią umowę licencyjną umożliwiającą wyprodukowanie gier oraz szeregu dodatków inspirowanych powieścią "Zły".

Reklama

"Zły" to literacki obraz odbudowywanej po wojnie stolicy Polski. Głównym bohaterem dzieła jest Henryk Nowak kryjący się pod tytułowym pseudonimem. W swoim życiu kieruje się kilkoma ideami, ale za główny cel stawia sobie obronę uciśnionych, gnębionych obywateli w nacechowanym bandytyzmem i przestępczością świecie.

Powieść, która w pierwszym wydaniu powstała w 1955 roku, doceniona została przez krytyków i czytelników. Chwalona jest przede wszystkim za nieszablonowy język i nietuzinkowe podejście do głównego problemu przedstawionego w tym dziele literackim. Poczytny kryminał zostanie teraz przeniesiony do świata gier wideo jako "The Evil One".

The Evil One - powstaje gra oparta na kultowej, kryminalnej powieści

Czy "The Evil One" pójdzie w ślady Wiedźmina i stanie się kolejnym polskim produktem eksportowym numer jeden? Wiedźmin 3: Dziki Gon nawet po kilku ładnych latach sprzedaje się znakomicie.

Powstała z inicjatywy CD Projekt RED adaptacja powieści Sapkowskiego sprzedała się łącznie w ponad 40 milionach egzemplarzy. Wszystkie gry z wiedźmińskiej serii przekroczyły natomiast barierę 65 milionów sprzedanych kopii.

Przypomnijmy, że ten wynik znacząco się jeszcze poprawi w momencie, gdy na rynek wyjdzie Wiedźmin 3 w wersji na konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Na ten moment trudno jednoznacznie stwierdzić, jak potoczą się losy nowej produkcji - proces tworzenia jest obecnie na wczesnym etapie. Wszystkie koszty związane ze stworzeniem tej gry pokrywają deweloperzy. "The Evil One" swój debiut zaliczy na platformach: PC, Switch, Xbox oraz PlayStation.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy