Reklama

The Elder Scrolls Online: Siedem cudów świata Tamriel

Sieciowa odsłona cieszącego się ogromną popularnością cyklu The Elder Scrolls pozwala graczom na swobodne zwiedzanie całego kontynentu Tamriel. Dostępne są przy tym wszystkie regiony znane z singlowych części serii. W czasie eksploracji fikcyjnego świata można czasem natrafić na piękne budowle lub krajobrazy. Postanowiliśmy przedstawić wam kilka z nich. Oto subiektywny przegląd siedmiu cudów świata Tamriel. Kolejność przypadkowa.

The Aetherian Archive

Wzniesiona przed wiekami w pustynnym mieście Elinhr przez nieznanych budowniczych tajemnicza wieża. Budowla jest jednak zamknięta - wejście do niej zostało zapieczętowane sekretnymi mocami. Co ciekawe, miejscowi magowie stworzyli własne wieże, które są bliźniaczo podobne do starożytnej konstrukcji.

The Crypt of Hearts

Owiane aurą grozy lochy, które otoczone są legendą. Czarne wieże budowli widoczne są z daleka, mimo tego, że jest ona spowita mgłą. Wielu mieszkańców okolicznych terenów twierdzi, że krypta nie istnieje. Wielu jednak przekonało się, że konstrukcja jest prawdziwa. Inna sprawa, że niewielu z tych, którzy weszli do jej środka, wróciło na powierzchnię...

Reklama

The Doomcrag

Wybudowana na początku pierwszej ery przez elfów Ayleidów z Erokii wieża, która wznosi się wysoko nad górami Rivenspire. Jej pierwotne przeznaczenie nie jest znane, aczkolwiek z upływem lat kontrolę nad nią przejęły złe moce. Tym, co ją wyróżnia, jest fakt, że jest bardzo dobrze wkomponowana w otoczenie - na pierwszy rzut oka wydaje się być naturalną konstrukcją.

Hel Ra Citadel

Starożytna i wielka cytadela, która przez wielu określana jest mianem wspaniałej. Zostałą wybudowana przez Youkudanczyków, którzy przybyli do Hammerfell w trakcie pierwszej inwazji zwanej Ra Gadą.

The Tribunal Temple

Położona na wzgórzu okalającym miasto Mournhold świątynia Tribunal jest jednym z najpiękniejszych budynków na kontynencie Tamriel. Jej strzeliste wieże symbolizują trzech bogów wyznawanych w regionie Morrowind.

Volenfell

W przeciwieństwie do opisanych wyżej cudów, Volenfell nie jest pojedynczą budowlą, a całym miastem. Wybudowała je tajemnicza rasa krasnoludów, która wyginęła przed wiekami, a konkretnie klan Rourken. Brodate istoty wzniosły jeszcze inne metropolie, ale omawiane Volenfell jest ich największym dziełem.

White-Gold Tower

Kolejna - po Doomcrag - konstrukcja stworzona przez elfów Ayleidów. To wieża, która uważana jest przez "serce kontynentu Tamriel" - gromadzi w sobie potężną, mistyczną moc. W trakcie buntu niewolników została przejęta przez dzikich elfów. Od tamtej pory cesarze Cyrodiil traktowało budowlę jako symbol własnej władzy i dominacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama